Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa głośnika przy użyciu zestawu RECON

kamil_cb 15 Paź 2011 09:20 7050 9
  • #2 16 Paź 2011 23:44
    ElectroTom
    Poziom 24  

Zamocowanie głośnika- super. Chyba uchwyt od tokarki.
    Pozdrawiam.

• #3 17 Paź 2011 05:34
    flubber.trip
    Poziom 27  

Gdzieś u mnie w warsztacie leży mały uchwyt od tokarki, chyba go wykorzystam w ten sposób, bardzo ułatwia pracę ;]. Na filmiku jest niedociągnięcie. Kosz nie został oczyszczony ze starego zawieszenia i kleju, a to jest najczęściej niedopuszczalne!

• #4 17 Paź 2011 18:05
    kamil_cb
    Poziom 17  

Filmik nie jest mój, jak prawie wszystkie tutaj :) Zawsze chyba zdarzają się jakieś niedociągnięcia w takich filmach he he;)

• #5 18 Paź 2011 20:38
    ajnsztajn1992
    Poziom 12  

Ciekawe jakim klejem jest to sklejane.

• #6 19 Paź 2011 16:59
    kamil_cb
    Poziom 17  

ajnsztajn1992 napisał:
    Ciekawe jakim klejem jest to sklejane.

Było tyle tematów o tym jaki klej do czego zastosować więc najlepiej poszukać na forum, film nie jest polski więc pewnie i tak znając polską rzeczywistość nie dostałbyś takich klei jak na filmie ;)

Wikol, butaprem to chyba najpopularniejsze ;]

• #7 24 Paź 2011 11:17
    ajnsztajn1992
    Poziom 12  

Aha to spoko, a pytałem tylko z ciekawości ;p

• #8 22 Lis 2011 22:12
    stefan1967
    Poziom 11  

filmik niestety nie odzwierciedla wszystkich mankamentów naprawy głośnika, a wręcz zachęca do naprawy bez przewidywanych skutków ubocznych. rzeczywiście nie ma w nim podane jakiego kleju trzeba użyć a niektóre typu butapren fałdują membrany. pokazany jest bardzo szybki montaż co może skutkować ocieraniem cewki o magnes pomimo stosowania dystansu z jakiegoś materiału , tu nie ma podanej grubości taj wkładki. no i nie ma w nim jak nakleja sie na końcu kopułkę tzn. jak idealnie ja scentrować. dla mnie jest następny przykład naprawy typu "bo mi się udało " ale nie wnosi nic , bo z kupnem zestawu jest takowa instrukcja tylko nie wideo.

• #9 28 Lis 2011 20:41
    knights
    Poziom 12  

Mam pytanie czy był tu dokładny filmik w dobrej jakości krok po kroku jak wymienić cewkę itp. Mam zerwaną tulejkę między cewkami w głośniku, dokładnie jest ona ukręcona, glośnik bez nazwy 38cm tyle wiem podobno 150w rms.

• #10 28 Lis 2011 20:59
    kamil_cb
    Poziom 17  

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to oddaj komuś kto się tym zajmuje, koszt nie wielki a będzie zrobione dobrze ;)

Wymiana cewki jest chyba najtrudniejszą wymiana pojedynczej części w głośniku, bo musisz dobrze wycentrować membranę, przykleić solidnie zawieszenia z karkasem cewki, oraz nie zalać szczeliny magnetycznej głośnika bo wtedy to już kaplica...

Kolego stefan1967, to jest tylko filmik instruktażowy, podejrzewam że chcąc nagrać tak dokładny film jak Ty piszesz, to trwałby on przynajmniej 4 dłużej...

A co do grubości dystansów to akurat trzeba dobrać eksperymentalnie aby dobrze zaklinowały cewkę jednocześnie nie niszcząc karkasu...

Szukaj w 5mln produktów