Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5742G - Karta graficzna

15 Paź 2011 10:03 3373 4
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam problem z kartą graficzną w laptopie Acer Aspire 5742G. Ta karta to Nvidia GeForce GT540M. Mam zainstalowaną grę Crysis 2 i do tej pory wszystko było w porządku. Gdy nie włączyłem w menadżerze tej karty, to dostawałem info, że uruchomiona jest nieobsługiwana karta graficzna (Intela) i wtedy wchodziłem do menadżera, właczałem GeForce i było ok. Teraz, mimo włączenia tej karty w menadźerze, mam ten sam komunikat. Gra przed uruchomieniem daje komunikat o nieobsługiwanej karcie graficznej i strasznie się tnie, więc grafika Nvidii nie działa, choć menadżer wskazuje coś innego. Jak sprawdzić poprawność działania karty?
  • Poziom 39  
    Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej i patche do crysisa, karta powinna się automatycznie przestawić
  • Poziom 10  
    Najnowszy patch do Crysisa, 1.9 instalowałem z dwa tygodnie temu. W zasadzie automatycznie, po uruchomieniu, gra sama zaczęła sciągać tę poprawkę. Mam nadzieję, że wcześniejszych nie muszę już instalować? Co do karty graficznej, to próbowałem robić aktualizację z manadżera urządzeń i tam otrzymuję informację, że oprogramowanie jest aktualne. No chyba, że lepiej samodzielnie poszukać i zainstalować np. ze strony producenta? I jeszcze jedna sprawa - windowsowy indeks wydajności systemu wskazuje mniejszą lub równą wydajność grafiki nvidii z ta intelowską. Wcześniej na pewno nvidia w grach pokazywała więcej, choć nie pamiętam o ile.
  • Poziom 39  
    Indeks wydajności windowsa nie jest miarodajny, w managerze urządzeń nie znajdzie ci sterowników od producenta tylko te windowsowe, wejdź na stronę nvidia.pl i pobierz najnowsze sterowniki
  • Poziom 10  
    Niestety, zainstalowanie sterowników ze strony producenta nie pomogło. Są takie - 280.26-notebook-win7-winvista-64bit-international-whql.exe i bez zmian. Oprócz włączenia ręcznego w menadżerze karta ma też ustawione automatyczne włączanie przy określonych aplikacjach. Wcześniej to działało... nic nie rozumiem.