Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator BM WOLF - brak w menu funkcji cyrkulacji

Brencik 15 Oct 2011 12:30 4361 15
    Brencik
    Level 26  
    Witam!
    Wbrew instrukcji niestety w menu regulatora nie ma funkcji programowania cyrkulacji.
    Oczywiście pompka jest podłączona do wyjścia Z kotła CGW-11/100.
    Regulator BM WOLF - brak w menu funkcji cyrkulacji Regulator BM WOLF - brak w menu funkcji cyrkulacji

W menu serwisowym też nie ma żadnych opcji konfigurujących wyjście Z czy pompkę cyrkulacyjną.
    O dziwo pompka pracuje, prawdopodobnie ciągle w czasie gdy zaprogramowane jest grzanie CWU.
    Niech wypowiedzą się fachowcy od WOLFa.
    pawel_i
    Level 21  
    Pompa cyrkulacyjna będzie sterowana tylko po dokupieniu rozszerzenia. Tak to faktycznie może chodzić stale.
    Jak sprawdzę jakie to podeślę.
    Brencik
    Level 26  
    No to byłoby nieciekawie.
    Muszę w takim razie zrobić sobie jakiś sterownik do niej.
    Dziwi mnie tylko co robi w takim razie wyjście Z w kotle i dlaczego jest w instrukcji opisane jako wyjście na pompę cyrkulacji?
    Baronik21
    Level 16  
    Wyjście "Z" jest błędnie opisane przy tym kotle: jest to wyjście zasilania do kolejnych urządzeń, modułów automatyki, czyli stale podawane napięcie po załączeniu napięcia na kotle.
    Brencik
    Level 26  
    Aha, no to nic innego nie pozostaje jak dorobić sterownik.
    User removed account
    User removed account  
    Brencik
    Level 26  
    Walker29 wrote:

Wyjscie Z jest wyjsciem napięciowym z ktorego moze ukraść napięcie!

I tak też zrobiłem, sądząc ze da się je zaprogramować czasowo przez BM i przypisać do cyrkulacji. Niestety trzeba będzie zastosować oddzielny sterownik.
    User removed account
    User removed account  
    Brencik
    Level 26  
    Na jedno wyjdzie, tylko jak znaleść taki który ma regulacje takie jaki bym chciał, np. od godziny 6:00 do 8:00 pompka pracuje w cyklach 2 minuty praca/8minut przerwa, potem od 8:00 do 18:00 nie pracuje a następnie od 18:00 do 22:00 tak samo jak między 6:00 a 8:00 itp
    User removed account
    User removed account  
    markos63
    Level 2  
    Każdy sterownik BM kotła Wolf ma wbudowane sterowanie pompą cyrkulacyjną, trzeba je tylko skonfigurować- w razie konieczności mogę pomóc
    User removed account
    User removed account  
    energeo.gd
    Level 9  
    Cyrkulację wpina się pod wyjście programowalne A1.
    Niestety o ile pamięć mnie nie zawodzi w kotłach CGW i CGS to wyjście jest zajęte przez pompę ładowania zasobnika(fabrycznie). W tych kotłach nie pojawi się w podmenu funkcja CYRKULACJI - trzeba dokupić obcy sterownik
    markos63
    Level 2  
    Zgadzam się z energeo, w tych kotłach pod wyjście a1 podpięte są pompy ładujące zasobnik
    w pozostałych programuje sie to wyjscie.
    User removed account
    User removed account  
    energeo.gd
    Level 9  
    ...No widzisz...
    To oboje mamy rację :-)