Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RS21DCNS po ok 12h. staje agregat, raz pokazała błąd kod 12

robimax 15 Paź 2011 13:02 3606 2
  • #1 15 Paź 2011 13:02
    robimax
    Poziom 2  

Witam, potrzebuję pomocy,
    na wyświetlaczu lodówki zaczyna mrugać temperatura zamrażarki pokazuje ostatnią temp. którą osiągnęła (zamrażarka -21 lodówka 3), gdy zauważę że mruga agregat już nie pracuje. Po wyłączeniu z kontaktu i ponownym podłączeniu pokazuje aktualną temperaturę (zam.1 lod.10). Lecz nie włącza agregatu, żeby agregat ruszył musi dłuższy czas być odłączona z prądu ok. 2-3 godz może więcej. Po kilkukrotnym wciskaniu dwóch górnych przycisków raz pokazała błąd, pionową kreskę po stronie temp. zamrażarki cyfry jednostek dolną lewą. Przyjechał serwisant i stwierdził błąd kod 12, uznał, że oznacza to usterkę silnika wentylatora przy agregacie. Wymienił go na mocniejszy 3,6W , twierdząc, że taki jest w instrukcji serwisowej lodówki, mój był 2,5W (nie hałasował i wg. mnie działał bez problemu). Oczywiście przed wymianą rozkręcił całą i sprawdzał miernikiem wszystkie czujniki, sensory i grzałki miernikiem, podobno wszystko ok. Po czym lodówka zaczęła działać, niestety tylko na kolejne kilkanaście godzin, po czyn sytuacja się powtarza i agregat staje a na wyświetlaczu dalej mruga temp. Po wył/wł z prądu pokazuje obecną temp. pracuje świetnie nowy wentylator lecz nie zaczyna pracować agregat.
    Panowie proszę o pomoc bo nie wiem co robić

1 2
  • #3 16 Paź 2011 07:15
    robimax
    Poziom 2  

Lodówka ma 4,5 roku więc dawno już po gwarancji :(
    Mieszkam za miastem, a serwisant z ogłoszenia.

4