Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Tico - brak hamulców

15 Paź 2011 14:45 2389 2
  • Poziom 8  
    Witam. Mam w garażu stare Tico, w którym zostało zrobione:
    1. Wymieniłem skorodowane przewody hamulcowe idące od pompy do tylnych bębnów oraz tylne cylinderki hamulcowe.
    2. Wymontowałem pompę hamulcową i rozebrałem ją na części (to był chyba błąd) i wymieniłem w niej uszczelniacze gumowe.
    3. Wymontowałem i przeczyściłem przednie zaciski hamulcowe.
    4. Poskładałem wszystko i zacząłem odpowietrzanie. Niestety po moich "zabiegach" pompa w ogóle nie chce pobierać płynu, nie ma w ogóle ciśnienia w układzie.
    5. Zrobiłem więc coś takiego: wyssałem prawie do zera płyn ze zbiorniczka, odkręciłem tylny odpowietrznik i na siłę strzykawką 100-tką wtłoczyłem przez odpowietrznik płyn aż znalazł się w zbiorniczku przy pompie.
    6. Po tym zabiegu pedał stwardniał ale po kilku cyklach odpowietrzania zrobił się miękki ponownie i ciśnienie spadło do zera-piszę tu o tylnych hamulcach.
    7. Przednie mimo miękkiego pedału coś tam hamują i ręką tarczy nie zakręcę a tył się lekko kręci-zero reakcji.
    Po tym wszystkim sprawdziłem szczelność przewodów-zero wycieków, kolektor hamowania-sprawny płyn przepuszcza w stopniu zadowalającym (zresztą sprawdzałem też bez kolektora i to samo). Podejrzewam, że po moim rozbieraniu tylna sekcja pompy po prostu padła i nie jest w stanie wytwarzać odpowiedniego ciśnienia. A może załatwiłem ją tą strzykawką?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    A właśnie zapomniałem powiedzieć, że samoregulatory podkręciłem na maksa ile się da, później już bęben ciężko chodził więc cofnąłem trochę i zostawiłem tak.