Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasobnik do ciepłej wody CeraCell 160litrów Viessmann + grzałka elektryczna?

artkami 15 Paź 2011 16:19 2191 0
    artkami
    Poziom 9  
    Witam

Posiadam piec olejowy Viessmann z oddzielnym zasobnikiem również Viessmann CeraCell 160 litrów. Zasobnik jest na posadzce, na płasko a piec stoi na nim.

Mam pytanie, czy można w tym zasobniku zamontować grzałkę elektryczną, która by podgrzewała wodę w zasobniku?
    Piec olejowy obecnie już tylko taką funkcję spełnia, nie ogrzewam nim domu ze względu na koszty. Mam jeszcze kominek z płaszczem wodnym i spisuje się wyśmienicie.
    Podgrzewać wody z kominka nie chcę, ponieważ ciągle w nim palić nie muszę, no i jeszcze dochodzi okres letni..

W zasobniku jest rewizja, przez którą mógłbym umieścić grzałkę we wnętrzu zasobnika. Tylko czy to by działało efektywnie? Szkoda, że rewizja jest na środku, ponieważ grzałka powinna być jak najniżej i pewnie będę musiał nawiercić ściankę zasobnika i wzbogacić ją w dwa otwory.

Czy taki pomysł ma sens?
    Jak dużą grzałkę umieścić? 2kW? Piec zalecany do tego zasobnika ma 21kW.

Dodam, że odsprzedać w obecnej sytuacji piec i zasobnik to nie ma szansy. :(

Niżej jest przekrój zasobnika, żeby było wiadomo jak wężownica w nim jest umieszczona:
    Zasobnik do ciepłej wody CeraCell 160litrów Viessmann + grzałka elektryczna?