Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra WS 432 - kolumny do ok. 350zł

15 Paź 2011 16:46 1361 5
  • Poziom 9  
    Cześć,
    na początku mówię, że przeglądałem wszystkie tematy związane z doborem kolumn do Unitry WS 432, jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonujących mnie odpowiedzi.

Tak naprawdę szukam kolumn dla babci. To ona posiada wieżę Diora, ale nie ma do niej kolumn. Babcia chce słuchać radia, oprócz tego podchwyciła mój pomysł wykorzystania wieży jako kina domowego. Kolumny będą stały w pokoju 4,5x4,2m.

Na kolumny będzie przeznaczone 200-350zł + z 50zł ewentualnych kosztów wysyłki. Wiem, że w tej kwocie nie kupi się dobrego sprzętu, ale taki jest budżet. Szukam więc najlepszych kolumn w tym przedziale cenowym.

Czytałem wiele pochlebnych opinii o Tonsilach, a 10 minut później wątki o tym, że Tonsile są drogie i nie dorastają do pięt głośnikom zagranicznym. Nie wiem, czy najlepsze byłyby Altony, Altusy, Mildtony, Disco, czy jeszcze inne. Na Allegro widziałem Magnaty Monitor 220, Tannoye Mercury M1, ale monitory do pokoju 19m^2... chyba niebardzo? Widziałem również kolumny podłogowe: Koda EX-566F czy Sony SS-MF450H. Oprócz tego całą masę podjerzanych Techicsów, Pioneerów, Jamo itd. Jest tego TYLE, że się gubię. Bardzo proszę o pomoc!

Dzięki z góry
  • Moderator Akustyka
    ms13 napisał:
    wykorzystania wieży jako kina domowego.
    Wieża stereo ? Jeśli tak, to się nie da.
    Kino Domowe, to dźwięk dookolny, wielokanałowy. Stereo, to dźwięk dwukanałowy, więc dźwięku dookolnego się nie uzyska.
    To mają być kolumny do radia i niczego więcej ?
    Myślę, że do tej Diory kolumny Zg30c115 będą odpowiednie. Tannoy był by przerostem formy nad treścią. Dla Alton/Mildton jest za słaba, a na Altusy szkoda pieniędzy.
  • Poziom 9  
    Rozumiem. W takim razie mają być to kolumny do radia i do oglądania telewizji. Telewizor będzie podpięty do wieży, dźwięk będzie stereo.

Co masz na myśli mówiąc, że na Altusy szkoda pieniędzy? Słaby model, czy chodzi o to, że moja babcia nie wykorzysta ich możliwościn?
  • Moderator Akustyka
    Altusy grają po prostu źle. Kopiącym basem i krzyczącą górą. Poza tym, żeby A110 zagrały przyzwoicie potrzebują przynajmniej 80 W wzmacniacza. Diora ma 35W na kanał.
    Polecam Ci do wyboru: Zg30c115(mniejsze) lub Zg40c (większe).
  • Moderator Akustyka
    ms13 napisał:

Co sądzisz o ich stanie?
    Sądzę, że jest bardzo dobry. Ostatnimi czasy, coraz rzadziej, można zdobyć kolumny z oryginalnym głośnikiem średniotonowym. Tu jest pełny oryginał.