Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

regulator napięcia do opla z silnikiem isuzu-jak sprawdzić

tulipan 75 16 Oct 2011 13:12 2966 8
Tespol
    tulipan 75
    Level 14  
    Witam,mam naprawić szwagrowi alternator do opla astry1 z silnikiem isuzu (mam dwa alternatory z których chciałem złożyć jeden,ale w obu były popalone diody,więc kupiłem nowy mostek,poskładałem i nie ładuje.w związku tym że demontaż i rozbieranie tego alternatora jest dość kłopotliwe,chciałbym sprawdzić drugi regulator czy jest dobry czy uszkodzony bo może trzeba kupić nowy) i czy zna ktoś z kolegów sposób sprawdzenia samego regulatora napięcia do tego alternatora
  • Tespol
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Masz pewnie uszkodzony przekaźnik w prawym słupku.
  • Tespol
    tulipan 75
    Level 14  
    Przekaźnik,tek od kontrolki?
    Pawel wawa
    Tak.
    tulipan 75
    Level 14  
    A czy on ma coś wspólnego z tym że nie ładuje,bo kontrolka od ładowania świeciła stale chyba od roku a ładowanie było dobre?
    Pawel wawa
    Pewnie, że ma. Alternator musi być wzbudzony.
    tulipan 75
    Level 14  
    Jest to alternator z kostką na cztery piny(IG,L,S,N),więc wzbudzenie to on dostaje chyba przez pin IG(tam dostaje napięcie po włączeniu zapłonu)
    Mam taki pytanie,czy przy pomocy zasilacza regulowanego,multimetru i żarówki mogę sprawdzić ten regulator,jeśli tak to gdzie podać plus z zasilacza(,IG,S, wejście z diod wzbudzenia i wyjście na akumulator ?)
    tulipan 75
    Level 14  
    Witam,czy naprawdę nikt nie umie sprawdzić tego regulatora poza alternatorem ? może ktoś ma jakiś sposób i mógłby mi pomóc
    Alfri
    Level 11  
    Japoński shit :| , ja również dołączam się do prośby o wynalezienie jakiegoś sposobu sprawdzenia tego regulatora na stole w warsztacie.