Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi ZDI 121 nie rozpuszcza się tabletka

16 Paź 2011 14:54 3373 8
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam taki problem z moją zmywarką, nie rozpuszcza mi się tabletka do mycia a co za tym idzie garnki nie są dokłądnie wymyte. Co może być tego przyczyną ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Zmień markę tabletek, powinno pomóc.
  • Specjalista AGD
    Mogą być zatkane otwory w śmigłach i się nie kręcą albo zanieczyszczony filtr (przez to za mało wody w obiegu) i nie ma ciśnienia. Może też być uszkodzona grzałka.
  • Poziom 13  
    wielkie dzięki za porady
    Jak mam sprawdzić czy grzałka grzeje czy nie grzeje. Jak sie skończy mycie gdy otwieram to ucieka gorące powietrze to chyba grzałka jest ok
  • Poziom 15  
    A wcześniej na tych samych produktach było ok? Może klapka od zasobnika tabletek otwiera się za późno/coś blokuje? Jak leci para, to wiadomo, jest ok ;)
  • Poziom 17  
    jkot napisał:
    Witam
    Mam taki problem z moją zmywarką, nie rozpuszcza mi się tabletka do mycia a co za tym idzie garnki nie są dokłądnie wymyte. Co może być tego przyczyną ?
    Pozdrawiam

Złam ją na pół = dwa mniejsze kawałki.
  • Poziom 13  
    Witam
    Problem nie do końca zniknął.
    Zmieniałem tabletki na firmę DREFT (taka niemiecka firma)
    I widzę poprawę. Tabletki się rozpuszczają choć zdarzają się sporadyczne przypadki ,że tabletka sie nie rozpuści
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Może za krótki program włączasz
  • Poziom 16  
    witam
    to nic nie pomoże żadne zmiany tabletek itp.
    zmywarkę w tym przypadku należy rozebrać i dokładnie wyczyścić wszystkie przewody i śmigła ponieważ zostały zatkane tak bywa jak nie stosuje się środków czyszcząco-dezynfekujących do zmywarek co najmniej raz w miesiącu
    pozdrawiam