Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPC kablówka analogowa potrzebne informacje

ikkou 16 Oct 2011 17:40 4383 5
    ikkou
    Level 12  
    Orientuje się ktoś może czy w UPC w przypadku tv kablowej analogowej zajdzie zmiana na cyfrową? Sprawa wygląda następująco posiadam w domu 3 odbiorniki tv jeden LCD do którego mam Mediaboxa podłączonego przez kabel HDMI i tam jest cyfrowa w pozostałych dwóch pokojach mam analogową, pytanie czy zajdzie potrzeba wymiany telewizorów i będę musiał płacić dodatkowo za dekodery?
    bozena2
    Level 12  
    Ikkou oczywiście że UPC będzie przesylac sygnał TV naziemnej ponieważ są zobowiązani do tego i sygnał który już otrzymujesz do mieszkania piszesz że na 1 telewizorze już odbiera,a na pozostałych niema,niewiem czy dobrze cię zrozumiałem że te 2 TV.masz antenę analogową zwykłą?czy to też jest z sieci UPC?bo jesli nie to będziesz musiał kupic dekodery ale jesli tak to tylko będą potrzebne ci rozdzielki sygnału antenowego od twojego telewizora który w tej chwili odbiera sygnał naziemny.Spróbuj pociągnąc sygnał trójnikiem SAT od wejscia antenowego w twoim LCD do pozostałych 2 telewizorów i powinno być OK.
    ikkou
    Level 12  
    Oczywiście że w całym domu mam UPC od lcd nie mam co ciągnąć bo tam jest dekoder i byłbym skazany w swoim pokoju na ogladanie tego samego co w lcd. Chodzi mi po prostu o to czy zostanie tak jak jest czy będę skazany na dokupienie dekodera czyli wykupienie tzw mulitroom. Inaczej rzecz biorąc załóżmy, że posiadam stary tv w pokoju i ma on wejście tylko antenowe na zwykły koncentryk żadnego innego jeśli miałbym odbierać tą tv cyfrową musiałbym mieć jakiś dekoder tak? Pytanie gdzie ja go w takim razie podłącze - będę skazany na kupno nowego telewizora?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    ikkou wrote:
    Chodzi mi po prostu o to czy zostanie tak jak jest czy będę skazany na dokupienie dekodera czyli wykupienie tzw mulitroom.

Dla wszystkich TVK nic nie powinno się zmienić - bo niby dlaczego. ?

Zobacz, że w UPC są przesyłane :
    - TV analogowa
    - TV cyfrowa
    - zwrotny pakiet internetu i telefonu

Operatorzy sieci kablowych nie pozwolą sobie na zmiany z prostego powodu, że jeżeli tylko zmienią jakiekolwiek ustawienia (np. kanał) to ludzie natychmiast przejdą do konkurencji.

Pozdrawiam.
    ikkou
    Level 12  
    No i super o to mi chodziło dlaczego ? już wyjaśniam muszę kupić sobie tuner tv a teraz przynajmniej wiem, że nie muszę się bawić w jakieś hybrydowe to kupię sobie zwykły analogowy dzieki ;]