Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPC kablówka analogowa potrzebne informacje

ikkou 16 Oct 2011 17:40 4383 5
 • #1
  ikkou
  Level 12  
  Orientuje się ktoś może czy w UPC w przypadku tv kablowej analogowej zajdzie zmiana na cyfrową? Sprawa wygląda następująco posiadam w domu 3 odbiorniki tv jeden LCD do którego mam Mediaboxa podłączonego przez kabel HDMI i tam jest cyfrowa w pozostałych dwóch pokojach mam analogową, pytanie czy zajdzie potrzeba wymiany telewizorów i będę musiał płacić dodatkowo za dekodery?
 • #2
  bozena2
  Level 12  
  Ikkou oczywiście że UPC będzie przesylac sygnał TV naziemnej ponieważ są zobowiązani do tego i sygnał który już otrzymujesz do mieszkania piszesz że na 1 telewizorze już odbiera,a na pozostałych niema,niewiem czy dobrze cię zrozumiałem że te 2 TV.masz antenę analogową zwykłą?czy to też jest z sieci UPC?bo jesli nie to będziesz musiał kupic dekodery ale jesli tak to tylko będą potrzebne ci rozdzielki sygnału antenowego od twojego telewizora który w tej chwili odbiera sygnał naziemny.Spróbuj pociągnąc sygnał trójnikiem SAT od wejscia antenowego w twoim LCD do pozostałych 2 telewizorów i powinno być OK.
 • #3
  ikkou
  Level 12  
  Oczywiście że w całym domu mam UPC od lcd nie mam co ciągnąć bo tam jest dekoder i byłbym skazany w swoim pokoju na ogladanie tego samego co w lcd. Chodzi mi po prostu o to czy zostanie tak jak jest czy będę skazany na dokupienie dekodera czyli wykupienie tzw mulitroom. Inaczej rzecz biorąc załóżmy, że posiadam stary tv w pokoju i ma on wejście tylko antenowe na zwykły koncentryk żadnego innego jeśli miałbym odbierać tą tv cyfrową musiałbym mieć jakiś dekoder tak? Pytanie gdzie ja go w takim razie podłącze - będę skazany na kupno nowego telewizora?
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #5
  SP5ANJ
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Witam.
  ikkou wrote:
  Chodzi mi po prostu o to czy zostanie tak jak jest czy będę skazany na dokupienie dekodera czyli wykupienie tzw mulitroom.

  Dla wszystkich TVK nic nie powinno się zmienić - bo niby dlaczego. ?

  Zobacz, że w UPC są przesyłane :
  - TV analogowa
  - TV cyfrowa
  - zwrotny pakiet internetu i telefonu

  Operatorzy sieci kablowych nie pozwolą sobie na zmiany z prostego powodu, że jeżeli tylko zmienią jakiekolwiek ustawienia (np. kanał) to ludzie natychmiast przejdą do konkurencji.


  Pozdrawiam.
 • #6
  ikkou
  Level 12  
  No i super o to mi chodziło dlaczego ? już wyjaśniam muszę kupić sobie tuner tv a teraz przynajmniej wiem, że nie muszę się bawić w jakieś hybrydowe to kupię sobie zwykły analogowy dzieki ;]