Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz do Altusów 110

jarekr92 16 Oct 2011 17:56 5769 19
Wago
    jarekr92
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.

Czytałem wiele na p.w temat, jednak rady forumowiczów są strasznie zróżnicowane. Chciałem się poradzić jaki wzmacniacz/amplituner zakupić do Altusów 110. Szału z nimi pewnie nie ma ale z treści, które są zamieszczone na forum wynika, iż owe kolumny są dobre do rocka a ja go właśnie słucham. Mam zamiar też podpiąć telewizor do tego sprzętu oraz w przyszłości pewnie coś jeszcze jak się dorobię ;)

Szczerze to mam parę propozycji na oku:
    Pioneer: A-656; A-616; Amplituner VSX-409RDS bądź 606RDS
    Yamaha: A-720;A-550
    Sony: Głównie seria ES, osobiście myślałem o TA-F500ES; TA-F530ES

Ponoć seria ES ze Sony będzie dobra do Altusów, bo gra delikatnie, jednak ciężko jest znaleźć coś w przystępnej cenie i dobrym stanie.
    Zastanawiam się tez nad innymi seriami Sony, lecz nie wiem jak będą współpracować z Altusami.

Chciałem Państwa forumowiczów prosić o opinie co wybrać, może jakieś inne propozycje niż w.w wymienione przeze mnie...? Zależy mi by był to sprzęt dobry na lata, bo nie wykluczam w przyszłości zmiany kolumn na inne. Budżet jakim dysponuje to od 300zł-400zł (może coś ponad te 4stówki się znajdzie żeby trochę dołożyć). Sprzęt będzie użytkowany tylko i wyłącznie w domu w pokoju o pow. 16m^2.

Pozdrawiam.
  • Wago
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    jarekr92 wrote:
    Sprzęt będzie użytkowany tylko i wyłącznie w domu w pokoju o pow. 16m^2.
    Mało miejsca jak na Altusy. One potrzebują dużego pomieszczenia.
    Altusy potrzebują mocnego sprzętu, aby zagrały przyzwoicie. Myślę, że Yamaha a-720 będzie odpowiednia.
    jarekr92
    Level 10  
    Nie będzie za "ostra" Yamaha do nich?
    Czym się różnią inne serie np "AX" od samego "A"?
  • Wago
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    jarekr92 wrote:
    Nie będzie za "ostra" Yamaha do nich?
    Nic nie utemperuje Altusów. One po prostu kują w uszy, pod każdym wzmacniaczem.
    jarekr92 wrote:

Czym się różnią inne serie np "AX" od samego "A"?
    W zasadzie nie ma różnicy w dźwięku. Nieco większa moc serii AX. Różnicy w klasie pracy, chyba nie ma.
    Alarik145 wrote:
    Altusy moim zdanie się nadają
    Do 16 metrów ? Chyba Kolega żartuje.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Bierz Yamahe aby trochę podciagnąć te kolumny chociaż w tym pomieszczeniu o niskim i przyjemnym basie zapomnij. W przyszłości nie będziesz miał problemu z tym wzmacniaczem bo gra on dobrze pod niemalże każdym zestawem kolumn.
    jarekr92
    Level 10  
    Co Panowie sądzicie o AX-570? Nie jest za wiele o niej napisane (ogólnie użytkownicy chwalą tak samo jak A-720). Jak Ona wypada w porównaniu do A-720? AX-570 wg producenta ma 2x100W/8Om, 0.015% THD a A-720 105W/8Om, 0.005 THD...Ceny sie mają podobnie.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Bardzo dobry wzmacniacz, jeszcze jakiś czas temu go używałem pod Mildtonami80, to bardzo podobny wzmacniacz do A-720.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    jarekr92 wrote:
    Co Panowie sądzicie o AX-570? Nie jest za wiele o niej napisane (ogólnie użytkownicy chwalą tak samo jak A-720). Jak Ona wypada w porównaniu do A-720? AX-570 wg producenta ma 2x100W/8Om, 0.015% THD a A-720 105W/8Om, 0.005 THD...Ceny sie mają podobnie.
    A-720 ma o 0.01 punktu %, mniejszy THD. Audiofil by się poczuł urażony tym, że śmiesz wspominać o tak wielkich zniekształceniach (wiem z doświadczania). Jeśli jesteś normalny, to nie poczujesz żadnej różnicy.
    Te 5 W mocy też nic nie zrobi. Jednym słowem. Bierz co tańsze.
    jarekr92
    Level 10  
    jarekr92 wrote:
    wg producenta

Najmocniej przepraszam audiofili ;) Kierowałem się tym co podaje producent w instrukcji.

telecaster1951 wrote:
    Bierz co tasze.

Mam możliwość kupienia AX-570 za ok 450zł (pewnie coś jeszcze ubije). Na allegro podobnie stoją z tym, że tu mam wgląd do niego (stan bardzo ładny, na froncie 0 zadrapań) i możliwość odsłuchu na miejscu. Myślę, że jest to dopuszczalna cena (okazji też nie ma ale zbyt wygórowana nie jest).
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    jarekr92 wrote:
    Mam możliwość kupienia AX-570 za ok 450zł (pewnie coś jeszcze ubije). Na allegro podobnie stoją z tym, że tu mam wgląd do niego (stan bardzo ładny, na froncie 0 zadrapań) i możliwość odsłuchu na miejscu. Myślę, że jest to dopuszczalna cena (okazji też nie ma ale zbyt wygórowana nie jest).
    Myślę, że cena jest w porządku.
    jarekr92 wrote:
    Najmocniej przepraszam audiofili
    A są tu jacyś ? ;)
    lucu
    Level 12  
    A co szanowni koledzy myślicie o wzmacniaczu x4-tech A-1000 ?
    Link

Czy jest to dobrej klasy wzmacniacz czy lipa ?

Czy będzie dobrze śmigał z altusami 110 W ?

Pytam gdyż mogę go bardzo tanio kupić (za około 100 zł) jednak nie wiem czy nie są to pieniążki wyrzucone w błoto.

Dotychczas Altusy te grały na WS-432 ale kiepsko to wychodziło, przy mocniejszym odkręceniu było wyraźne przesterowanie. Wzmacniacz ten padł więc teraz szukam coś innego a uwagę na tego X4-TECH-a zwróciłem dlatego, ze mam już tuner RDS właśnie od tego wzmacniacza.

Całość zestawu to mega kombinacja złożona w zasadzie całkiem przypadkowo (po kilkukrotnych odwiedzinach na giełdzie, DECK UNITRY MDS-432, KOREKTOR UNITRY FS-032, TUNER X4-TECH TU-1000, CD TECHNICS SL-PG420A, GRAMOFON ADAM GS-424, do tego jest jeszcze odtwarzacz DVD z czytnikiem kart pamięci i USB. Ale masakra.

Docelowym zamierzeniem było stworzenie zestawu najpierw DIORY, potem to zamierzenie przeszło na zestaw "wszystko odtwarzający i przyzwoicie brzmiący" i jak najtańszy.
    W zasadzie kupiłem to za śmieszne pieniądze, bo tak kolumny - 350 zł, tuner - 10 zł, dvd - 25 zł, cd - 51 zł, korektor i wzmacniacz - 120 zł, decka dostałem za darmo ale musiałem paski wymienić za 21 zł, no i gramofon za 100 zł. Więc w sumie to wszystko kosztowało mnie 677 zł

Przeglądając tematy natknąłem się na takie propozycje:
    YAMAHA AX-570, AX-397 A-520, A-720
    SONY TA-F500ES, TA-F530ES, TA-200
    PIONEER A-656, A-616
    DENON PMA-320
    TECHNICS SU-V303, SU-A600, SU-VZ320
    DIORA WS 704 lub WS 504 lub WS600
    lub inne wasze propozycje.
    Ważne aby wzmacniacz dobrze współgrał z gramofonem ADAM GS-424
    Nie chcę też amplitunera ale może być amplifilter.

Co polecacie - kupić tego X4-techa czy coś innego - i tu poproszę konkretnie o propozycję.

Podstawa kryterium wyboru o które pytam Was to jakość dźwięku - tu nie mam praktycznie żadnego doświadczenia. Więc chciałbym zdać się na fachmanów, a jak mówią wzmak to absolutna podstawa.

Ważne aby wzmacniacz dobrze współgrał z gramofonem ADAM GS-424
    Nie chcę też amplitunera ale może być amplifilter (najwyżej wywalę korektor) no i musi mieć sporo wejść - minimum 5.
    lucu
    Level 12  
    Puk, puk - czy jest tu ktoś z fachmanów ?
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Nie znam tego wzmacniacza, altusy potrzebują konkretnego napędu, ten wzmacniacz x4-tech nie wygląda na takiego, poza tym cena za nowy egzemplarz jest śmieszna. W temacie zostało podanych juz kilka modeli dobrych wzmacniaczy.
    lucu
    Level 12  
    No a z tych co podałem co byś kolego wybrał do takiego "śmiesznego" zestawu ?
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Pioneer: A-656
    Yamaha: A-720, A-550, A-520, A-500
    lucu
    Level 12  
    Przesiedziałem przed kompem kilka godzinek i wynik moich analiz dla wzmacniacza do gramofonu i pozostałych elementów, pod kolumny altus, biorąc też pod uwagę ceny do powiedzmy 400 zł jest taki:

1 miejsce - TECHNICS SU-VX500 - 380 ZŁ
    • moc znamionowa 2x100W (8 Ohm)
    • regulacja niskich oraz wysokich tonów
    • balans
    • Tone Control
    • Input Selector (6 wejść)
    • Rec Selector
    • możliwość podcięcia 2 par kolumn lub podcięcia kolumn w systemie Bi-Wiring
    • końcówki mocy oparte na tranzystorach
    • klasa AA
    • potężny transformator wykonany z miedzi beztlenowej OFC
    • współczynnik zniekształceń harmonicznych THD=0.007%
    • dynamika 115dB
    • Stereo / Mono
    • filtr Subsonic
    • wybór wkładki gamofonowej
    • Amplifer Control Monitor
    • pozłacane wyjście suchawkowe
    • Power Amp Direct (wzmacniacz może pracować jako końcówka mocy)
    • max pobór mocy z sieci 530W

2 miejsce - SONY TA-F530ES - 350 zł

Impedancja:4-16 ohm
    Wzmacniacz stereo
    rgulacja ballance,bass,treble
    funkcja mutting
    funkcja source direct
    Moc około 2x110Watt,4x70Watt

3 miejsce - YAMAHA - A-520 - 250 zł

Pobór mocy ( AC INPUT ) : 390 Watts,
    IMPEDANCJA 8-16Ohm, Moc RMS - 2x 75W dla 8 OHm 20-20000Hz
    Wymiary 435 x 135 x 305 (szerokość x wysokość x długość/głębokość, podane w milimetrach,
    Regulacja : Bass, Treble, Balance,
    INPUT: TAPE 2 ; TAPE 1 ; AUX ; PHONO ; TUNER ; CD,
    LOUDNESS,
    WYJŚCIE SŁUCHAWKOWE,
    PHONO SELECTOR MM/MC,
    REC SELECTOR,
    MODE STEREO/MONO,
    SUBSONIC FILTER,
    TONE BYPAS
    Waga ok: 8 kg ,

Z tych 3 wzmacniaczy który byście wybrali ?

Pytam dlatego, ze żadnego z nich nie słuchałem i jakości dźwięku nie jestem w stanie określić, a mam zamiar kupić sprzęt poprzez Allegro. Wiem, że "pozytywni maniacy" mogą wiele powiedzieć na ten temat.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Jako żę jestem posiadaczem A-520 mogę go z czystym sumieniem polecić, do Altusów w sam raz gdyż delikatnie uwypukla niskie tony.
    lucu
    Level 12  
    Szczęśliwym trafem stałem się posiadaczem wzmacniacza YAMAHA AX-570 za 300 zł.

Później Altusy testowałem jeszcze na wzmakach SONY TA-F411R oraz na TECHNICS SU-V470.

Jeśli chodzi o jakość muzyki YAMAHA jest najlepsza, za to TECHNICS ma spory zapas mocy.

Dzięki za dobre rady.

Pozdrawiam.
    jarekr92
    Level 10  
    Też zakupiłem AX-570 (jak mi wyżej doradzano) i jestem bardzo zadowolony. Każdemu z czystym sumieniem mogę polecić ten wzmacniacz :)

Pozdrawiam.
    unitraws418
    Level 11  
    Do altusów starczy spokojnie pioneer a 333 lub technics su v 40.
    Moderated By adambyw:

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.