Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

e52 nie chce się ładować akumulatorkiem 5v philipsa

monika-nowik 16 Paź 2011 19:42 892 2
  • #1 16 Paź 2011 19:42
    monika-nowik
    Poziom 10  

Dostałam w prezencie zestaw Philipsa USB Batery pac - portable power, coś takiego co po naładowaniu i podłączeniu do telefonu ma ładować telefon.

Urządzenie naładowałam, podłączam do nokia e52 i nie chce się nokia ładować. 1 trop, może ładowanie usb nie działa w telefonie? Ale po podłączeniu do laptopa telefon ładuje się przez usb.

I nie wiem czemu nie chce się nokia ładować przy użyciu zestawu philipsa, a z gniazdka i laptopa się ładuje. Oczywiście inne telefony niż e52 philips ładuje.

Z gniazdka dostaje 5V, z philipsa też 5V.

Jak to rozwiązać?

0 2
  • #2 16 Paź 2011 23:27
    szef901
    Poziom 17  

W tych telefonach dość częsta jest przypadłość i problemy z ładowaniem..te nokie są wybredne jak ładuje normalnie za pomocą kabelka nie pasuje mu ładowarka po prostu..najlepiej telefon ładować oryginalną ładowarką;).jaki amperaż masz na tej ładowarce? oryginalna ma 5,0/ 1200mA może po prostu masz za słaby zestaw.

0
  • #3 16 Paź 2011 23:51
    saperx
    Poziom 25  

No pragnę zauważyć, że interfejs USB to nie tylko dwie linie na których występuje napięcie 5V

Są to jeszcze linie D+ i D-. Aby każda Nokia zareagowała na podpięcie ładowarki linie te musze posiadać względem siebie odpowiednią rezystancję lub po prostu muszą być zwarte.

Sugeruje więc myśleć też pod tym kątem.

0
  Szukaj w 5mln produktów