Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router do proxy - jak to skonfigurować?

12wb 16 Paź 2011 20:48 3021 3
  • #1 16 Paź 2011 20:48
    12wb
    Poziom 2  

Witam,

Niedawno przeprowadziłem się do akademika i zaskoczyła mnie tutejsza sieć. Mianowicie na uczelni trzeba łączyć się przez ich proxy, natomiast w akademiku trzeba nie tylko tych samych ustawień proxy ale i dodatkowe logowanie się (przy pierwszym użyciu internetu każdego dnia trzeba się zalogować). Dotyczy to jednak korzystania z WiFi. Jest jednak do dyspozycji 'internet po kablu', wtedy wystarczy samo proxy - bez bezsensownego logowania się.

Mam taki pomysł aby podłączyć do gniazdka w ścianie ('internetu po kablu'), jakiś router który obsługuje proxy i zrobienie sobie wewnętrznej sieci w pokoju.
    Nawet mam jeden do dyspozycji: Asmax AR 1004g-V2 - czyli ten co dają z Netią za 1zł. Tylko nie wiem czy on to obsługuje?
    Dzisiaj próbowałem się do niego zalogować:
    -wyłączyłem wifi w laptopie
    -podpiąłem się kablem telefonicznym
    -wpisałem ip w przeglądarce: 192.168.0.254
    Ale nie chciało mnie przenieść do strony z konfiguracją.

Jeśli mój router da radę obsłużyć proxy to bym prosił o poradę jak wejść w jego konfigurację. Jeśli nie ma takiej opcji proszę o propozycję innych routerów, które będą w stanie połączyć się przez proxy.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 16 Paź 2011 20:54
    piterus99
    Poziom 43  

Cytat:
    -podpiąłem się kablem telefonicznym

Ciekawi mnie, gdzie go podpiąłeś.

Proxy ustawiasz na komputerze i tylko tam. Ew rozwiązaniami opartymi o linux albo RouterOS może da się jakoś te pakiety kierować do proxy, ale czy to wykonalne - nie wiem(raczej tak).

Z tym routerem niewiele zrobisz. Podłącz kabel do LAN i wyłącz DHCP, następnie przepnij z laptopa do ściany i powinieneś uzyskać Internet tak, jakbyś był podłączony kablem.

Komunikacji nie wiem czemu nie masz, może złego kabla używasz?

• #3 16 Paź 2011 21:07
    12wb
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź :)

piterus99 napisał:

Miałem w zestawie z routerem 2 kable: żółty z 'grubszą' końcówką - tym normalnie podpinając laptopa do ściany internet chodzi pięknie.
    Drugi biały - myślę że to jest kabel telefoniczny. Podpina się go pod jeden z portów w routerze (1, 2, 3 lub 4). Próbując konfigurować użyłem właśnie tego drugiego kabla, próbowałem również wpinać się do wszystkich 4 gniazd.

piterus99 napisał:
    Proxy ustawiasz na komputerze i tylko tam. Ew rozwiązaniami opartymi o linux albo RouterOS może da się jakoś te pakiety kierować do proxy, ale czy to wykonalne - nie wiem(raczej tak).

To ja wiem że na komputerze. Tylko przy takim rozwiązaniu jestem uziemiony. Nie mogę nigdzie przenieść laptopa, ani korzystać z internetu w smartfonie i tablecie.

piterus99 napisał:
    Z tym routerem niewiele zrobisz. Podłącz kabel do LAN i wyłącz DHCP, następnie przepnij z laptopa do ściany i powinieneś uzyskać Internet tak, jakbyś był podłączony kablem.
    Mógłbym prosić krok po kroku jak dla zielonego?

• #4 16 Paź 2011 21:11
    piterus99
    Poziom 43  

Gruba końcówka powinna pasować do gniazd 1-4 i tak masz podłączyć laptopa do tego urządzenia.
    Wchodzisz na stronę z instrukcji i szukasz wyłączania serwera DHCP. Nie wiem gdzie to jest, po prostu przeklikaj wszystko i w końcu będzie.
    Jak wyłączysz, podłącz kabel z grubą końcówką do ściany i do portu 1, wtedy na WiFi pojawi się sygnał "ze ściany". O ile operator nie wymaga rejestrowania adresów MAC, pojawi się ten Internet w laptopie czy innym urządzeniu(też nie zawsze, być może tylko w jednym).

Na polibudzie jest jakoś normalniej...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo