Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia z routerem Cisco EPC 2425

16 Paź 2011 21:24 3187 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Otóż mój kłopot polega na tym że po wyjeździe na studia i wynajęciu mieszkania nie mogę połączyć się z siecią wi fi przez router Cisco EPC 2425. Sieć jest zabezpieczona po wpisaniu hasła pojawia się napis że hasło niepoprawne. U współlokatorów internet działa bez problemów, jednak w ich przypadku internet był podłączany przez informatyka na którego nie mam niestety żadnych namiarów.
    Błędnie podane hasło raczej nie wchodzi w grę bo wpisywałem je także na innym kompie i tam się przyjęło jednak komputer również miał jakieś problemy z dostępem do Internetu tzn niby połączył się z siecią ale nie było możliwości wejścia na jakąkolwiek stronę.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Jakim rodzajem klucza jest zabezpieczona sieć? (wep, wpa. wpa2)? Jaki masz system operacyjny? Możliwość filtrowania adresów mac.
  • Poziom 17  
    Jakie masz ustawienia sieci?
    DHCP włączone?

Filtorwanie MAC może być włączone, spróbuj przekopiować MAC od kogoś kto ma internet.
  • Poziom 9  
    Zabezpieczenia WPA a system operacyjny to vista
    Jeśli chodzi o konfiguracje i jakiekolwiek ustawienia sieci to tu tez jest problem bo na kompach u współlokatorów nie mogę w nie wejść :/
  • Poziom 15  
    Najprawdopodobniej może być ustawione filtrowanie MAC, ale nie zgadzam się z rexina z przekopiowaniem adresu MAC. Z tego co mi wiadomo, adres MAC każdy sprzęt posiada swój indywidualny.
  • Poziom 17  
    No ja nie wiem jak jest na Viście ale na pewno się da. Ja mam linuxa i mam opcję "sklonowany adres MAC", korzystałem z tego przy łączeniu się do sieci w internacie i działa.

Aby wyświetlić adres MAC (i inne ustawienia) na windows należy:
    menu start -> uruchom (albo Windows+R)
    wpisać cmd i nacisnąć enter
    a w konsoli ipconfig /all

Jak ustawić adres niestety nie pomogę (nie korzystam na co dzień z windowsa).

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Jeśli to WPA to Vista czasem miewa z nim problemy (szczególnie z WPA2), tzn. po poprawnym wpisaniu hasła i ściągnięciu ustawień z dhcp, łączność z routerem zostaje 'zawieszona' (brak odp na ping, brak adresu mac w tablicy arp itp...),

W każdym Windowsie możesz sklonować adres MAC, miejsce do jego wpisania widoczne jest w zakładce ustawień zaawansowanych karty sieciowej pod tytułem "Adres sprzętowy".

W tej samej zakładce jest opcja "Enable TKIPn" (lub podobnie - nie pamiętam) - jej wyłączenie również może pomóc w przypadku gdy Windows pyta cały czas o hasło do sieci.
  • Poziom 17  
    Problemy ma nie tyle z WPA2 co WPA2 Enterprise - u mnie w szkole jak było ustawione WPA2 Enterprise to co chwilę jakiemuś użytkownikowi windowsa nie działało... Ale raczej nie tu leży problem.

Spróbuj przekopiować adres MAC i inne ustawienia z innego komputera i daj znać czy działa.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    W każdym Windowsie możesz sklonować adres MAC, miejsce do jego wpisania widoczne jest w zakładce ustawień zaawansowanych karty sieciowej pod tytułem "Adres sprzętowy".
    Zależy od sieciówki i czasem od Windowsa - Siódemka nie bardzo chce klonować MACi zaczynające się od 00-
    Poza tym, dwa takie same MACi w jednej podsieci to proszenie się o kłopoty i klonowaniem MAC problemu nie rozwiążesz.

Nie jest tak, że macie od operatora limit ilości podpiętych komputerów i właśnie limit ten został wyczerpany?
  • Poziom 9  
    Skopiowanie adresu MAC nic nie dało jedynie co to dłużej nawiązywał połączenie

Cytat:
    Nie jest tak, że macie od operatora limit ilości podpiętych komputerów i właśnie limit ten został wyczerpany?

Właściwie też się nad tym zastanawiałem, ale nie mam pojęcia musiałbym skontaktować się z właścicielami chociaż i tak wątpię żeby wiedzieli coś na ten temat. Może da się to jakoś samemu sprawdzić?
  • Poziom 17  
    Jeżeli nie masz dostępu do ustawień routera to nie.

Ale spróbuj sklonować MAC, rozłączyć komputer od którego klonowałeś i wtedy się połącz.
  • Poziom 9  
    Nadal nic :/ Więc chyba jednak jest ten limit.
    Chyba że może macie jeszcze jakieś pomysły co można by jeszcze zrobić?