Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Uher zwrotnica w miejsce spalonych głośników

dawid@ 17 Paź 2011 10:34 1185 2
  • #1 17 Paź 2011 10:34
    dawid@
    Poziom 9  

Witam

Posiadam niemieckie kolumny marki Uher. Oryginalnie były one na następujących głośnikach:
    niskotonowy Westra PW 200 4ohm
    średniotonowy Westra KM 100 4ohm
    wysokotonowy westra ODT 19 6ohm

Problem jest taki, że średnie tony są spalone oba głośniki tak samo jeden niskotonowy. Stąd też kupiłem za parę groszy następujące głośniki:
    niskotonowe Westra SW 200 8ohm
    średniotonowe Tonsil GDM 10/60 8ohm
    wysokotonowe zostają te co są

Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy mogą spokojnie podłączyć je w miejsce tych spalonych pod zwrotnicę w tych kolumnach? Jak zmieni się impedancja kolumny, pasmo przenoszenia? Jeśli koniecznie trzeba przerobić zwrotnicę to co wymienić? Dodatkowo mam stare zwrotnice z kolumn tonsila Space 86. Tam wszystkie głośniki było 8 ohmowe w związku z tym czy mogę ją wykorzystać w całości lub częściowo do przebudowy oryginanej?

0 2
  • #2 17 Paź 2011 12:24
    korrus666
    Poziom 40  

Kupiłeś głośniki nie tylko o innej impedancji ale również o innych parametrach. Brzmienie zmieni się bardzo jeśli podłączysz bez jakichkolwiek zmian. Wrzucanie zwrotnicy z innych kolumn jest również bez sensu. Albo kupisz takie same głośniki albo zwrotnicę trzeba przeprojektować.

0
  • #3 17 Paź 2011 12:36
    dawid@
    Poziom 9  

Gdyby to była kwestia naprawy zawieszeń, czy byłyby to polskie głośniki to nie ma problemu a takie to gdzie ja teraz kupię? Parametry głośników znam więc może dało by się coś z tego poskładać?

0