Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[voip] Połaczenie lanem dwóch bramek VOIP

17 Paź 2011 10:42 1975 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Od jakiegoś czasu próbuje znaleść rozwiązanie następującego problemu i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, choć wydaje się, że sprawa nie jest zbyt skomplikowana.

Zaczęło się od tego, że chciałem przenieść analogową linie tp w inną lokalizacje (1000 metrów dalej w lini prostej).
    TP robi dużo problemów, m.in. wymagane jest postawienie słupa na działce obok oraz poprowadzenie dodatkowego uziemienia lini telefonicznej.......

Wymyśliłem, że zrobię to prościej. Pomiędzy lokalizacjami starą i nową postawie most bezprzewodowy i tym właśnie lanem chciałem "przenieść" numer do drugiej lokalizacji no i tutaj pojawił sie problem. Myślałem ze można wpiąć bramke po jednej stronie LAN - po drugiej tak samo ale niestety nie jest to takie proste.
    W związku z powyższym prośba o odpowiedz na poniższe pytanka.

1) Czy da się połaczyć to w taki sposób jak myślałem na początku:

linia tp <--> bramka voip z portem FXO <--> BRIDGE (LAN) <----> BRIDGE (LAN) ---> Bramka VOIP z podłączonym telefonem analogowym (choć niekoniecznie - generalnie chodzi o to, żeby istniał telefon fizyczny)

2) Czy potrzebuje do tego internetu ? Czyli czy do konfiguracji jak w pkt.1. potrzebuje mieć konto u jakiegoś operatora SIP?
  • Poziom 10  
    Bardzo dziękuję i przepraszam za spam, ale nie udało mi się tego postu znaleść wcześniej.