Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne parametry głośników Celestion TF0810TC

grzechh 17 Paź 2011 14:19 5590 18
  • #1 17 Paź 2011 14:19
    grzechh
    Poziom 9  

Witam,
    Znalazłem aukcję głośników Celestion TF0810TC na znanym portalu aukcyjnym.
    Sprzedający podaje następujące parametry techniczne:
    -Moc znamionowa : 60 W
    -Średnica : 8" 20 cm
    -Impedancja : 4 ohm
    -Efektywność : 95 dB

Niestety w ofercie Celestion nie udało mi się znaleźć takich głośników. Może miał ktoś z nimi do czynienia, a może to jakaś ściema?
    Chciałbym użyć takiego głośnika do combo gitarowego.
    Będę wdzięczny za jakąś informację.

0 18
  • #2 17 Paź 2011 18:54
    protone
    Poziom 26  

To głośnik szerokopasmowy ,jak widać.Tanie serie Celestiona są produkowane w Chinach i może być ,że nie znajdziesz żadnych danych do niego.Wyprodukowali pod konkretne zastosowanie i zamontowali.

0
  • #3 17 Paź 2011 21:15
    grzechh
    Poziom 9  

Sęk w tym, że te głośniki sprzedawane są jako nowe, więc prawdopodobne jest, że nie były nigdzie montowane i trudno powiedzieć coś o ich konkretnym przeznaczeniu. Sprzedający pisze, że to - cytuję: "głośnik do gitary , wokalu lub też klawiszy" - co oznacza, że jest do wszystkiego, więc może być też do niczego.
    Z jednej strony tanią chińszczyznę można kupić za mniejsze pieniądze. Z drugiej - to jednak produkt sygnowany nazwą Celestion, więc może należałoby się po nim spodziewać więcej niż po kolegach z Chińskiej Republiki Ludowej.
    Cena 60 zł/sztukę wydaje się całkiem przyzwoita, ale przed zakupem chętnie przeczytałbym opinie kogoś, kto miał już z tym głośnikiem do czynienia - podobno pojawiał się już wcześniej na aukcjach, może ktoś z forumowiczów miał okazję go użytkować i podzieli się doświadczeniami. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

0
  • #4 17 Paź 2011 21:58
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Paź 2011 00:43
    grzechh
    Poziom 9  

Właśnie to ludowe porzekadło nasunęło mi się, kiedy czytałem opis aukcji. Zastanawiałem się jednak, czy te głośniczki nie nadałyby się do niskobudżetowej wersji combo czy małej kolumny gitarowej tak, jak popularne (jeszcze niedawno) szerokopasmowe ARZty Tesli czy tonsilowskie głośniki z serii GD. Nie spodziewam się jakiegoś rewelacyjnego brzmienia, ale gdyby było to coś na poziomie wspomnianych głośników, to cena jest dosyć zachęcająca.
    Pytanie tylko, na ile to cudo jest wytrzymałe, bo jeśli trwałość jest podobna do większości chińskich "wynalazków", to może się okazać, że za parę miesięcy trzeba będzie znów wyłożyć kasę na nowe głośniki, a to już się mniej kalkuluje.

0
  • #6 18 Paź 2011 19:39
    protone
    Poziom 26  

Seria Truvox -dzisiaj TF też jest produkowana w Chinach i jak na tanie Celestiony ,nie ma do nich zastrzeżeń.Jak te się sprawią ,trudno wyrokować.Możesz zaryzykować ,jeśli ma to być niskobudżetowe combo.Cena niska ,to wiele nie stracisz.

0
  • #7 25 Paź 2011 10:54
    grzechh
    Poziom 9  

Dowiedziałem się, że głośniki były robione pod jakieś 60W combo i montowane po dwie sztuki, więc moc elektryczna głośnika to pewnie ok. 30W. Podobno projektowane na bazie Tesli ARZ6604, chociaż w to akurat nie chce mi się za bardzo wierzyć, no ale może klient sobie tak zażyczył... Kupię i zobaczę co to jest warte. Jak wszystko pomontuję i przetestuję, to postaram się coś na ten temat napisać - może ktoś skorzysta.
    Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

0
  • #8 09 Lis 2011 14:54
    cli
    Poziom 9  

Grzechh - przetestowałeś już tego Celestiona? Potrzebuję 20 cm głośnika do komba Laboga LR-1 i się nad nim zastanawiam. ;)

0
  • #9 09 Lis 2011 16:59
    grzechh
    Poziom 9  

Niestety, musiałem odłożyć ten projekt na jakiś czas. Graty leżą w pudle i czekają na zmontowanie, a ja nie mam chwili, żeby do tego przysiąść.

0
  • #10 22 Mar 2013 14:28
    blur
    Poziom 22  

Witam, odgrzeję trochę kotleta bo głośnik jest dalej dostępny a nie znalazłem więcej informacji na jego temat. Posiadam małe combo gitarowe polskiej produkcji Laboga LR-1, kupiłem je 20lat temu. Sprzęcik nigdy mnie nie zawiódł, używałem go do ćwiczeń na gitarce, do testowania mikrofonów itp. a czasem nawet do nagłośnienia małej imprezki, ogólnie udany zakup za te pieniądze. Miesiąc temu odkryłem że coś jest nie tak, okazało się że górne piankowe zawieszenie membrany ze starości pokruszyło się na całym obwodzie. Zastosowany głośnik to TONSIL GD 20/40. no ale od czego mamy Internet da się zrobić, znalazłem kilka firm które oferują zawieszenia do prawie wszystkich głośników, niestety nie do tego :( na portalu aukcyjnym znalazłem człowieka który sprzedawał 2szt tak samo uszkodzonych głośników i twierdził że w Tonsil Września naprawiają je od ręki za kwotę 40zł, zadzwoniłem i na początku Pani też stwierdziła że naprawiają ale jak zapytałem czy na pewno GD a nie GDN dała mi numer tel. do kierownika produkcji. Okazało się że nie posiadają już narzędzi do wykonania tego zawieszenia, głośnik był produkowany w niewielkiej serii pod konkretne urządzenia a nawet gdybym miał takie zawieszenie byłby problem z jego przyklejeniem ze względu na ścięcie "garba" membrany, trzeba by to bardzo dokładnie centrować. Stwierdziłem że nie warto już sobie tym głośnikiem zawracać głowy, nawet gdyby ktoś chciał to naprawić to koszt takiej usługi 40zł + 35zł kurier w 2 strony, razem 75zł sporo. Postanowiłem poszukać głośnika o podobnych rozmiarach, mocy i trafiłem na głośnik z tematu, najbardziej ucieszyła mnie cena. Głośnik zakupiłem listonosz dostarczył i pierwsze wrażenie co te pudełko takie lekkie ? myślałem że dostałem pustą skrzynkę :) ale nie, po rozpakowaniu okazało się że w środku jest głośnik. Jak napisałem jest bardzo lekki, magnes jest malutki a kosz mniej masywny. Trochę byłem zawiedziony. Zawieszenie jest zaimpregnowane lepką substancją. Zainstalowałem nowy głośnik w obudowie i odpaliłem. Muszę przyznać że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, głośnik gra bardzo czysto, nie charczy, nie brzęczy, schodzi nisko. Rozkręciłem wzmacniacz na maksymalną moc i nie było najmniejszego problemu. Nie wiem jak będzie z jego trwałością ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony z zakupu. No i teraz mam combo z głośnikiem Celestion :)

Potrzebne parametry głośników Celestion TF0810TC Potrzebne parametry głośników Celestion TF0810TC Potrzebne parametry głośników Celestion TF0810TC Potrzebne parametry głośników Celestion TF0810TC Potrzebne parametry głośników Celestion TF0810TC

0
  • #11 22 Mar 2013 18:55
    DjMapet
    Poziom 42  

Z tego co widzę ten GD-20/40 ma 8 ohm, natomiast TF 0810 4 ohm, więc wzmacniacz jest znacznie bardziej obciążony. Pod takim obciążeniem będzie oddawał nieco większą moc, ale musisz uważać z rozkręcaniem go na maksa przez dłuższy okres czasu.
    Z wielkości układu magnetycznego można wywnioskować, iż będzie miał mniejszy x-max, oraz niższą skuteczność od Tonsila.
    Trzeba było jeszcze popytać w Umifon-ie o zawieszenie do GD-20/40.

Pozdrawiam.

0
  • #12 22 Mar 2013 20:16
    blur
    Poziom 22  

DjMapet: ile mnie pamięć nie myli stopień końcowy wykonany jest na TDA2030 który w nocie katalogowej ma podane od 4-8ohm a moc 14wat dlatego nie obawiam się ani o końcówkę ani o głośnik :) Gdyby nawet w Umifonie posiadali to zawieszenie to ma ono już kilka ładnych lat i nie wiadomo ile by wytrzymało. Swego czasu kupiłem nową uszczelkę renomowanej firmy do mojego motocykla, ostatnia sztuka jakiś leżak magazynowy, po rozpakowaniu rozsypała się w moich rękach, nawet jej nie zaginałem a co dopiero taki resor z pianki.

0
  • #13 22 Mar 2013 20:57
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 22 Mar 2013 21:21
    blur
    Poziom 22  

Jak najbardziej, zapytam i nie omieszkam poinformować.

Dzwoniłem, pytałem, w Umifonie też nie posiadają, z tego co widzę to prawie wszystkie serwisy i producenci mają dokładnie tą samą ofertę.

0
  • #15 02 Paź 2013 13:33
    Zolt-An
    Poziom 13  

A, więc tak:

Głośniki TF0810TC były wyprodukowane na zamówienie LDM do "przodów". Prawdopodobnie w limitowanej serii.

Jako "dedykowane" nie figurują w oficjalnych katalogach Celestion.

Odpowiedź z Celestion:

RE: CELESTION TF0810TC speaker ???
    From: "drdecibel" <drdecibel@celestion.com>
    Date: Tue, December 13, 2011 13:32
    To: zoltan(malpa)ludwik.warynski.net

Hi Zoltan
    The speaker is a full range 10" unit specially designed for LDM and I'm
    afraid that due to customer confidentiality I am unable to comment on
    it. Try contacting LDM as they may have a data sheet for it.

Regards
    The Doc

Czyli parametry zamieszczone na Allegro prawdopodobnie są rzeczywistymi danymi tego - skąd inąd niezłego brzmieniowo, "like" TVM ARZ 6604 - głośnika.

Pozdrawiam, Zoltan

0
  • #16 22 Paź 2013 22:03
    grzechh
    Poziom 9  

Widzę, że temat ożywa co jakiś czas. Ponieważ udało mi się jakiś czas temu wmontować ten głośnik w mały piecyk, wg popularnego swego czasu projektu Janka, mogę potwierdzić opinie kolegów powyżej: głośnik całkiem nieźle sprawuje się w niskobudżetowym projekcie. Co prawda, stówkę więcej kosztuje teraz (zdaje się, u tego samego sprzedawcy) dwunastocalowy, gitarowy "seventy 80", ale to tak zawsze - za kolejną stówkę można by kupić jeszcze lepszy głośnik i tak pewnie w nieskończoność.

Zolt-An napisał:

The speaker is a full range 10" unit

To drobne (dwucalowe :D ) przejęzyczenie Doc'a. Z tego, co pamiętam (choć nie jestem już posiadaczem tego głośnika), ma on tylko 8". Nie zmienia to faktu, że z czystym sumieniem mogę go polecić do lekkich konstrukcji, na które nie zamierzamy przeznaczać większych sum pieniędzy.

Pozdrawiam
    grzech

0
  • #17 23 Paź 2013 12:48
    Zolt-An
    Poziom 13  

grzechh napisał:
    Widzę, że temat ożywa co jakiś czas.

A, odżywa, odżywa - aż dziwne, że J.E. Moderator nie poczuł "woli Bożej", żeby mnie znowu opier...niczyć za "odgrzewane kotlety" (co, nb., stało się przyczyną moich bardzo sporadycznych kontaktów z Elektrodą...).

Ad rem: TF0810TC rutynowo stosuję w swoich mini-Exciterkach Clubman LR1, spisują się naprawdę doskonale i jak dotychczas żaden z nabywców nie wnosił ni zastrzeżen, ni reklamacji.

Brzmieniowo są niemal identyczne z ARZ-ami, w niektórych wycinam jedynie stożki (z wielkimi oporami "moralnymi" - ALIKWOTY!!!), ale skoro poniektórzy nabywcy sobie tego życzą...

Pozdrawiam, Zoltan

Po sprawdzeniu: no, tak: to NIE TEN "chlast-moderator"... :) :) :)

Prywatne wojenki ''user-moderator'' nie stanowią istoty problemu omawianego w tym temacie.
    Koloejny post nie na temat, zostanie oceniony i odpowiednio potraktowany. 3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji. 3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

(dj-MatyAS)

0
  • #18 23 Paź 2013 22:06
    grzechh
    Poziom 9  

Szkoda, że nie udało mi się przeczytać tego postu przed zmoderowaniem, bo nie do końca jestem pewien, którą część napisał Zoltan, a którą moderator. Zakładam roboczo, że tekst do końca czarnego jest Zoltana.
    Ale do rzeczy: jak to jest z tymi stożkami? Podobno ich wycięcie redukuje piaszczenie na przesterze (przynajmniej w ARZtach), ale osobiście nie sprawdzałem. Może, jak mi się jakaś sztuka napatoczy, to przetestuję.

Pozdrawiam
    grzech

0
  • #19 24 Paź 2013 00:15
    Zolt-An
    Poziom 13  

grzechh napisał:
    Szkoda, że nie udało mi się przeczytać tego postu przed zmoderowaniem, bo nie do końca jestem pewien, którą część napisał Zoltan, a którą moderator. Pozdrawiam grzech

"Po sprawdzeniu: no, tak: to NIE TEN "chlast-moderator"... - jest jeszcze moje.

Wracając do głośnika TF0810TC: czy ktoś z użytkowników biorących udział w tej dyskusji wycinał stożek wysokotonowy z głównej membrany?

Ja zostałem zmuszony do tego przez jednego z nabywców komba - nie pomogły żadne argumenty i tłumaczenia: "wyciąć - inaczej nie wzmę", cóż było robić..., "klient nasz pan..." :(

Wiele osób jest przekonanych, że poprawia w ten sposób brzmienie gitary przez obcięcie wyższej części pasma przenoszenia (tudzież likwidując naturalny szum wysokoczułych stopni wejściowych - zwłaszcza lampowych) do ca 5kHz, moim zdaniem jest to kardynalny błąd - uniemożliwia się w ten sposób odtwarzanie alikwotów, stanowiących istotną część składową brzmienia instrumentu.

Do tego służy korektor barwy tonu a nie "kastracja" głośnika - skąd inąd zalecanego właśnie jako gitarowy!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo