Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola W510 - Nie można zdjąć simlocka

17 Paź 2011 16:45 1909 2
  • Poziom 9  
    Witam. Tak jak w temacie mam problem z pozbyciem się simlocka ze swojej Motoroli W510. Ostatni tydzień spędziła w serwisie w ramach zdjęcia blokady ale tam byli bezradni i stwierdzili, że coś się zablokowało i nie można nic zrobić. Nie wiem dokładnie co oni robili bo całą sprawę załatwiała moja mama, której zależy na tym telefonie i nie tłumaczyli jej nic na tematy techniczne bo ona się po prostu na tym nie zna. Pytali tylko czy czasem nie próbował ktoś już ściągać tego simlocka ale mam ten telefon od nowości i nikt nic nie robił przy nim w sprawach simlocka, nawet ja. Kilka słów o historii tego telefonu i przeżyciach jakich mu dostarczyłem. Ma simlocka w Plusie, po roku użytkowania zmieniłem mu soft z R452G_G_08.11.05R na R452G_G_08.13.09R a po jakimś czasie zaktualizowałem go za pomocą Motorola Software Update i od tamtej pory nie robiłem z nim już nic. Czy możliwe jest aby wgranie nowszego softu uniemożliwiło ściągnięcie simlocka? Dodam, że po włożeniu "obcej" karty pojawia się dosyć często okienko do wpisania specjalnego kodu zdejmującego blokadę jednak pewnie wpisywanie kodów nic nie daje skoro w serwisie tego nie zrobili. Proszę o pomoc, podpowiedzi, porady czy coś można z tym zrobić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po włożeniu obcej karty musi być komunikat o kod specjalny, nie co jakiś czas, ale stale.Możliwe że jest zablokowana możliwość wpisania kodu, żaden problem zostaw telefon z tą kartą włączony i czekaj na odblokowanie.Później wpisz kod o ile go posiadasz.Lub zanieś do porządnego serwisu to zrobią po tp bez problemu.
  • Poziom 9  
    W tym, że okienko pojawia się często chodziło mi o to, że nie trzeba na nie zbyt długo czekać ale jak się pojawi to jest i czeka na wpisanie kodu, którego niestety nie posiadam. Telefon w serwisie był tydzień i jak sądzę próbowali także TP, to jest dobry serwis działający już dosyć długo ale nie poradzili sobie bo jak twierdzą simlock nie chce się zdjąć i cały czas jest. Chyba pozostaje mi tylko kupno karty startowej w Plusie.