Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Nike Mini B11BS - migająca czerwona dioda

17 Paź 2011 17:18 3223 3
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.

Kupiłem mieszkanie gdzie użytkowany jest piec dwufunkcyjny firmy Immergas. Piec do tej pory przez ok. 3 miesiące działał tylko do podgrzewania wody, bez żadnych problemów. Problemy zaczęły się kiedy przełączyłem piec na ogrzewanie CO. Wezwany serwisant do przeglądu stwierdził że wszystko jest ok, jednak po 2 godzinach nastąpił wzrost temperatury i ciśnienia, po czym piec przestał działać i włączyła się czerwona migająca dioda. Piec zresetowałem i wyrównałem ciśnienie wody do 1 bara, tak jak zaleca producent, ponieważ nastąpił ubytek przez zawór bezpieczeństwa i ponownie piec uruchomiłem bez problemu. W międzyczasie wyczyściłem i sprawdziłem filtr na powrocie CO, odpowietrzyłem kaloryfery, ciepło
    dochodzi i są gorące, uszczelniłem minimalny przeciek na powrocie. Sytuacja powtarza się jednak od kilku dni i nie mam pojęcia co jeszcze można sprawdzić i co może powodować taki stan. Proszę o wskazówki i porady, będę wdzięczny.
  • Poziom 20  
    Mrugająca dioda informuje nas o przegrzewie kotła. Sprawdź pompę.
  • Poziom 30  
    Sprawdż ciśnienie w naczyniu przeponowym po spuszczeniu wody z kotła, powinno być około 0,8 bara
  • Poziom 9  
    Witam. Dziękuję za podpowiedzi, piec na razie działa, bez zarzutu od dwóch dni. Dopełniłem ciśnienie w naczyniu przeponowym do 0,8 i jak na razie działa. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.