Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk na gaz ziemny do pokoju

17 Paź 2011 17:25 16349 20
  • Poziom 18  
    Witam

Proszę o poradę czym nagrzać pokój 20m2. Jest to kawalerka na ostatnim piętrze, dwie ściany na zewnątrz, jedna ściana w stronę klatki schodowej, jedno puste mieszkanie obok i od góry strych. Jedynie sąsiedzi piętro niżej odrobinkę grzeją, ale ledwo co. Mam w pokoju piecyk gazowy na gaz ziemny, ale administracja się czepia że to nie zgodne z przepisami. Aczkolwiek powiedzieli że przymkną oko jeżeli będzie miał jakiś atest i będzie zainstalowany przez ludzi z uprawnieniami. Proszę o radę jaki konkretnie piecyk kupić. Będzie używany tylko w celu lekkiego podwyższenia temperatury na kilka godzin gdy jestem w domu, gdyż w zimie często spada ona do 5 stopni. Ewentualnie jaki piecyk elektryczny kupić? Mam jakieś dwa małe konwektory, niby 2kW ale ledwo co grzeją. Proszę najlepiej o konkretne modele.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 34  
    Piecyk gazowy zawsze lepiej i taniej ogrzeje od elektrycznego, chociaż elektryczny 2kW powinien tę powierzchnię ogrzać (tyle, że to jest ostatnie piętro i pokój narożny). Piecyki gazowe do ogrzewania wnętrz istnieją - nawet gdzieś mozna je znaleźć w internecie. Zwykle mają moc pomięcy 3 a 5 kW (niektóre nawet więcej). Oczywiście spaliny muszą być odprowadzone do komina, gdyż inaczej grozi zatrucie.
  • Poziom 18  
    Piecyk gazowy który posiadam ma odprowadzanie spalin do komina. Niestety ostatnio się wyłącza co jakiś czas, ale ma już z 15 lat więc chyba ma prawo. Fajnie jest przy nim usiąść, można ogrzać ręce i postawić na nim herbatę żeby nie wystygła za szybko. Niestety nie udało mi się znaleźć zamiennika. Jak trzeba to będę się ratował grzejnikiem elektrycznym, tylko proszę o radę jaki kupić (olejowy, konwektor czy inny), a najlepiej może ktoś zna konkretny model dobrze grzejący ;)
    Kiedyś miałem tzw "słoneczko", dwie spirale jak w piekarniku. Smażyłem nawet kiełbaski przy nim jak byłem mały ;)
  • Specjalista od telefonów
    Są takie piecyki , czeskie. Poszukaj w znanym serwisiew, po ok 800 1200 pln.
  • Poziom 13  
    Jeśli chcesz piec elektryczny,to tylko na taryfę nocną.Nie wiem,czy piec na gaz,to dobry pomysł,chyba,że masz gaz podłączony do mieszkania.Jeśli tak,to ja bym wolał podłączyć,ale do kaloryfera /tylko,że założenie ich troszkę kosztuje,bo i rurki i zawory itd/.Ale chyba to byłoby najlepsze,bo co c.o. to c.o.Swego czasu miałem piec,z tym,że na gaz z butli.Niestety jak szybko kupiłem,tak szybko sprzedałem,ciepło było,ale wdała się wilgoć.
  • Poziom 2  
    .... W domu gazowego piecyka nie polecam , zostawia straszną wilgoć no ale jest tańszy i to sporo od grzania elektrycznego...
    Nie o tym mówie. Te piecyki na gaz zwane "dusicielami" o katalitycznym spalaniu bezpłomieniowym ( lub mało płomieniowym) to sztański wynalazek. Duszś, wydzielając wode i oczywiście CO2. Dla samobójców.
    Te o które mi chodzi są o spalaniu klasycznym, maja zamknieta komorę spalania, powietrze do spalania biorą z zewnątrz, spaliny też na zewnątrz. I wiszą sobie pod oknem i grzeją. Gaz cienką rurką lub z butli.
    Są na a...o
  • Poziom 18  
    Czy można podłączyć go do przewodu kominowego czy trzeba osobne wyjście na zewnątrz robić dla zasysanego powietrza? Piec jest używany tylko do ogrzewania rąk i podgrzewana herbaty ;) Nie będzie działał cały czas. Piec który mam duużo szybciej ogrzewa mieszkanie niż dwa konwektory po 2000W. Może kiepskie te konwektory. Piec ma 3,5kW.
    Te o których mówie maja rurki koncentryczne w plecach. Do komina są inne, biorą powietrze z pokoju. I czegoś nie rozumiem "do podgrzewania rfa i HERBATY?? ) na nich sie herbaty nie postawi!
    JAki piec mam?? jakie konwektory?
  • Poziom 18  
    Wieczorem jak wrócę do domu to podam model piecyka i nawet zrobię zdjęcie żebyśmy się dobrze zrozumieli.

EDIT: Mam takie cudo:

Piec 1
    Piec 2
  • Poziom 13  
    Popytaj fachowców,ale ja osobiście bałbym się używać takich piecyków,jednak z gazem żartów nie ma.Chyba,że wszystkie podłączenia zrobi Ci specjalista.
  • Poziom 18  
    Ten piecyk działa od 15 lat i nie było z nim problemów. Poprzedni był podobny, tyle że bez zabezpieczeń ;) Bardzo szybko nagrzewa mieszkanie i można na nim coś postawić. Problem w tym że nie wiem czy teraz taki piecyk jest legalny, i czy można ewentualnie jeszcze gdzieś taki kupić.
  • Poziom 16  
    Do takichceloe tylko zamknieta komora spalania. Najtansze beda czeskie o ktorych juz pisal kolega.
    Pozostale to dla samobojcow, chyba ze masz wysoka polise i chcesz dzieciom pomoc
    Wyglada na piec z otwartą komora spalania i wyprowadzeniem spalin na zewnątrz.
    Działa jeżeli zapewnisz własciwą wentylację pokoju. Czyli otwarty nawiew o powierzchni min. 200 cm2.
    Jednak wolę tą More czeską. Śpisz spokojnie.
  • Poziom 18  
    A do tych z zamkniętą komorą spalania muszę doprowadzić dodatkową rurę z zewnątrz?
  • Poziom 34  
    Skontaktuj się nimi ,doradzą oraz podadzą warunki jakim musi odpowiadać pomieszczenie gdzie zamontowany jest piecyk. Najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze, odnośnie piecyków Mora, nie znam cenników Fasera ,żeby było jasne nie pracuję u nich , lecz używam w pracy ich aparatów powietrznych, to średnia klasa europejska.
  • Poziom 13  
    m2c napisał:
    Ten piecyk działa od 15 lat i nie było z nim problemów. Poprzedni był podobny, tyle że bez zabezpieczeń ;) Bardzo szybko nagrzewa mieszkanie i można na nim coś postawić. Problem w tym że nie wiem czy teraz taki piecyk jest legalny, i czy można ewentualnie jeszcze gdzieś taki kupić.

Piecyk który jest używany od 15 lat,powinien być obejrzany przez fachowca.Z całą pewnością już nie jest taki jak dawniej.A ostatnio ciągle słyszy się o wybuchach gazu.