Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgląd kamer przez internet.

17 Paź 2011 18:46 6269 13
  • Poziom 18  
    Witam.
    Posiadam rejestrator Aver Media Aver Digi eb1304net sata. Podpięte mam pod niego 4 kamery. Wiem że jest opcja puszczenia obrazu w internet lecz nie potrafię sobie z tym poradzić.
    Mam router ze switchem w domu. Internet radiowy.
    Może mi ktoś powiedzieć jak mogę to skonfigurować żebym mógł sobie podglądać w internecie obraz z kamer ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 18  
    To tak.
    Ip mam prywatne, tylko jest dla mnie. Co do uploadu według speedtestu to coś ponad 280 kb/s.

P.S. Odnośnie tego ip nie jestem pewien .
  • Poziom 18  
    askr napisał:
    Nie pytam się czy ip jest stałe czy zmienne.
    Jaki zakres (podaj pierwsze dwa bloki adresu ip).

92.55

adres ip jest ze strony sciagniety.
  • Poziom 18  
    na router loguje sie poprzez adres:

192.168.1.1
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Chodzi o to, że dostawca może mieć "sieć lokalną" i Twój router może otrzymywać lokalne IP. Aby dostać publiczne [tzw. zewnętrzne IP] musiałbyś się zwrócić do dostawcy o przekierowanie, jeśli nie pełnego adresu, to chociaż portu...

W ostateczności można się bawić w DDNS.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Link - może to ci coś pomoże, bo widzę że twoja wiedza w temacie sieci komputerowych jest minimalna. Powodzenia.
  • Poziom 23  
    92.55.*.* to adres publiczny, nie lokalny ale może ukrywać całą sieć lub jej gałąź od strony zewnętrznej. Przy Twoim zakresie wiedzy radzę wykonac telefon do usługodawcy i zlecic konfigurację wg opisanych wyżej potrzeb.
  • Poziom 18  
    No dobrze jeśli będę mieć takowe ip to jak potem się kierować ?
    czytałem ten link co kolega u góry podał. założyłem sobie hosta na dyndns.
    Lecz nadal nie wiem jakie ip, brame itp. w pisac w routerze.

P.S. Interesuję się informatyką, nawet szkolę się w tym kierunku, lecz nie lubie tematu odnośnie Sieci.Nawet pracowałem w takiej firmie zajmującą się monitoringiem cctv, alarmy, system p.poż itp. Lecz nigdy nie bawiłem się w puszczanie rejestratora w internet i dlatego mam problem.
  • Moderator - Sieci, Internet
    syczący napisał:
    Lecz nadal nie wiem jakie ip, brame itp. w pisac w routerze.

Jeżeli dostaniesz od dostawcy na router zewnętrzne IP, musisz skonfigurować na nim przekierowanie portów lub wrzucić adres IP rejestratora do funkcji DMZ w tym routerze.
  • Poziom 18  
    OK.
    Dzisiaj będę dzwonić do człowieka od którego mam neta.
    Jeśli będę miał jeszcze problemy, to będę pisać.