Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie grzejący, odpowietrzony kalofryfer - przyczyna.

mspider86 17 Oct 2011 19:45 15446 5
    mspider86
    Level 11  
    Witam. Mieszkam w bloku, mam żeliwne kaloryfery do których doprowadzone jest ciepło z miejskiej ciepłowni. Rok temu nie miałem żadnych problemów ale od początku tego sezonu jeden kaloryfer jest cały czas zimny. Oczywiście odpowietrzyłem go, po odkręceniu zaworu cały czas jest zimny sam kaloryfer jak i dwie rurki za zaworem wchodzące do ściany. Co może być przyczyną?
    irekmszyca
    Level 12  
    Jeżeli odpowietrzyłeś ,to być może rury są niedrożne-kamień albo korozja mogły zatkać przepływ medium.Pochodż po sąsiadach,którzy mieszkają nad i pod Tobą.Jeżeli u nich w tym samym pionie grzejniki grzeją,to trzeba jeszcze raz odpowietrzyć.Jeżeli nie pomoże,zgłoś administracji.Może fachowcy dojdą,co jest przyczyną.Pozdrawiam Irek.
    figaro11
    Level 14  
    Witaj. Sprawdzałeś u sąsiada czy w tym pionie grzeje? jaki masz zawór, jaką głowicę? Jeżeli twój kaloryfer nie ma obiegu wody rurki dochodzące do niego będą też zimne.
    irekmszyca
    Level 12  
    No i dobrze,mniej więcej o to chodzi.
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Jeśli nie jest to zapowietrzenie, to prawdopodobnie nie ma obiegu wody, albo jest on tak mały, że woda natychmiast stygnie. Gdy gałązka zasilająca kaloryfer jest ciepła, a sam grzejnik jest zimny, to znaczy, że niby jakiś obieg jest, ale tak MINIMALNY, że woda w grzejniku natychmiast stygnie do zimnej. Przy CAŁKOWITYM braku obiegu nawet rurka zasilająca grzejnik jest zimna. Prawdopodobnie jest zamulona kryza. Jeśli jest przy grzejniku nowoczesny zawór termostatyczny, to po zdjęciu głowicy można zmienić nastawę wstępną (spełnia rolę kryzowania). Może wystarczy ją minimalnie zwiększyć, albo też chwilowo zmienić ja na MAX. (jakby bez kryzowania), by większy przepływ przepłukał zawór i grzejnik. Potem przywrócić poprzednią nastawę a jak jest niewystarczająca, to zwiększyć w stosunku do poprzedniej o 1.
    programator12
    Level 9  
    Mieszkam w bloku ,parter , kaloryfer w łazience raz grzeje raz nie . Jak temperatura jest na plusie to grzeje obie rurki są gorące ,temperatura spada poniżej 0 przestaje grzać . Odpowietrzałem wiele razy , ze spółdzielni przychodzili kilka razy . Odkręcili grzejnik przepłukali .podnieśli .obniżyli założyli gorący .pasuje . Kilkanaście minut . W pionie inne kaloryfery grzeją normalnie . O co chodzi , nie rozumiem . Pompa wyciska na 4 piętro a na parter nie ? Nie ma ,żadnej głowicy tylko dwa zawory kulowe .