Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściówka dvi (gniazdo) - hdmi (gniazdo)

Arek24wloc 17 Paź 2011 23:47 2393 9
  • #1 17 Paź 2011 23:47
    Arek24wloc
    Poziom 12  

Witam pytanie banalne. Widziałem różne kombinacje przejściówek ale konkretnie interesuje mnie taki rodzaj przejściówki jak w temacie, czy ktokolwiek się z tym spotkał, bądź ktoś z forumowiczów posiada taki w ofercie? Bardzo ułatwiło by mi to życie i oglądanie filmów na tv.

0 9
  • #2 18 Paź 2011 18:53
    AxelNext
    Poziom 38  

Taka przejściówka to normalka.
    Dźwięk z DVI na HDMI będzie o ile podłączone urządzenie posiada DVI-D
    Można kupić kabel DVI <-> HDMI

0
  • #3 18 Paź 2011 21:45
    Arek24wloc
    Poziom 12  

A mógłbym prosić o linka? Przeszukałem pół polskiego internetu i nie mogłem spotkać takiej kombinacji.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Paź 2011 21:56
    AxelNext
    Poziom 38  

Arek24wloc napisał:
    Przeszukałem pół polskiego internetu i nie mogłem spotkać takiej kombinacji.
    Przesadzasz :!:
    5 sekund w Google http://www.ceneo.pl/5692017

0
  • #5 19 Paź 2011 23:57
    Arek24wloc
    Poziom 12  

No widzisz ja miałem mniej szczęścia z szukaniem, a poza tym ponad 100zł to trochę za drogo (jak na mój gust) za zwykłą przejściówkę, nie uważasz? Co do dźwięku to wolę aby i tak szedł z głośników komputera 5.1, niż seryjnych w telewizorze, więc ten aspekt mnie nie dotyczy. Monitor stoi zaraz obok dekodera tv, chciałbym połączyć szybko dwa kable z tych urządzeń aby telewizor pracował jako monitor kiedy chcę obejrzeć film. Tak czy inaczej dziękuję za zainteresowanie tematem.

0
  • #6 20 Paź 2011 08:00
    hojlo1
    Poziom 35  

Rozumiem że chcesz komputer podłączyć do TV (?).

Przejściówki DVI-HDMI zaczynają się cenowo od ok 5zł (nie tylko na Allegro). ;)
    Lepszy jednak gotowy kabel (im mniej złącz, tym mniej problemów). ;)

0
  • #7 20 Paź 2011 14:28
    Arek24wloc
    Poziom 12  

Rozumiem, ale opcją najbardziej ułatwiającą życie byłaby taka przejściówka gdyż mam bardzo utrudniony dostęp do tyłu komputera, gdzie jest powiedzmy na stałe podłączony kabel dvi, telewizor jest na ścianie i też nie chce mi się za każdym razem przy nim majstrować, a monitor leży 30 cm od dekodera kablówki, więc w tym miejscu za pomoca tej przejściówki właśnie chciałbym łączyć obydwa kable bezproblemowo. ;) Ale chyba zgodzisz się że zwykła przejściówka w cenie ponad 100 zł to kradzież w biały dzień ;) Pisząc tego posta liczyłem po cichu, że przeczyta to ktoś kto zajmuję się może produkcją takich elementów w przystępnych cenach, ponieważ naprawdę ciężko znaleźć taką konfigurację dvi (f) - hdmi (f).

0
  • #8 20 Paź 2011 15:54
    AxelNext
    Poziom 38  

Arek24wloc napisał:
    ciężko znaleźć taką konfigurację dvi (f) - hdmi (f).
    Zwłaszcza, że szukasz nietypowej -> DVI żeńska HDMI żeńska

0
  • #9 20 Paź 2011 20:11
    Arek24wloc
    Poziom 12  

No dokładnie ale muszę połączyć jakoś te dwa kable.

0
  • #10 20 Paź 2011 21:14
    hojlo1
    Poziom 35  

Zamiast "uporu" (i stopniowego naświetlania problemu!), proponuję więcej operatywności. ;)

Np. "splitter" (rozdzielacz) HDMI za ok 40zł (np. na Allegro) z manualnym przełącznikiem, plus tanie okablowanie załatwiło by problem i dość tanio i bez ciągłego wyjmowania złącz.
    (czyli z komputera albo na TV, albo na Monitor) ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo