Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LL65EUX - niemal kompletny "nieboszczyk"

Marcus32 18 Paź 2011 01:19 1800 4
  • #1 18 Paź 2011 01:19
    Marcus32
    Poziom 9  

Miałem problem z wodą w wanience pod zmywarką więc wymieniłem pęknięty wąż odpływu. Włączyłem program płukanie. Zmywarka najpierw odpompowała resztki poprzedniej zawartości, pobrała wodę i kilka sekund popracowała pompa myjąca - a tu pstryk i wyrzuciło różnicówkę. - Pomyślałem, że może gdzieś jeszcze resztki wody z przecieku węża więc niech postoi do rana aż sobie wyschnie. Rano ruszyła, włączyła się pompa myjąca i po pół minucie gdzieś w środku błysk, wyrzuciło wyłącznik instalacyjny C16 i ze środka wydostało sie trochę dymu (blat zmywarki zdjęty) i elektrycznego smrodu. Po kilku godzinach gdy wróciłem do tematu to po załączeniu zasilania zapala się tylko lampka obecości napięci sieciowego, lampki programów i przyciski zupełnie nie reagują i nic się nie świeci. Tylko chyba gdzieś pod spodem słychać cichutkie buczenie i nic się nie dzieje.

Czy mógł strzelić moduł sterujący? Jak fachowo się do niego dobrać?
    Czy gdy w zmywarce jest woda (nie odpompowało) to można ją położyć na plecy?
    Oczywiście wdzięczny będę za każdą sugestię.

Pozdrawiam

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Paź 2011 14:04
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

No chyba faktycznie "nieboszczyk". Czarno to widzę :zalana i spalona pompa myjąca spowodowała spalenie modułu. Najpierw wymontuj moduł aby zobaczyć zniszczenia.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Paź 2011 00:19
    Marcus32
    Poziom 9  

Rzeczywiście, na płytce modułu w pobliżu złącza (tego z grubszymi przewodami) trochę ścieżek odparowało... Złącze się też trochę osmaliło. Jeszcze nie kładłem zmywarki na plecy celem demontażu dna i dostania się do pomp itd bo mam w zmywarce wodę, więc nie sprawdzałem pompy myjącej. Może ktoś wie skąd albo ma schemat ideowy mojej zmywarki. Z poziomu złącza mógłbym posprawdzać uzwojenia pomp w stosunkowo wygodny sposób. Nie chciałbym sfajczyć drugiego modułu (gdy już go będę miał). Gdzie takiego modułu najlepiej szukać?

Dodano po 11 [minuty]:

Ach, jeszcze jedno: co to za przewód wlutowany na stałe w płytkę modułu i dokąd prowadzi no i co ma na końcu? (czujnik temperaturyy czy co?)

0
  • #4 20 Paź 2011 00:38
    Marcus32
    Poziom 9  

Dziś z kolei dobrałem się do "przedziału pompowego" zmywarki. Najpierw podłączyłem bezpośrednio do sieci pompę wylewową żeby wypompować wodę. Położyłem zmywarkę na plecy, zdjąłem dno. Przy próbie podłączenia bezpośrednio do sieci pompy myjącej z uzwojeń poszedł ogień i dym.

Czy ktoś z kolegów wie czy można kupić sam silnik do pompy myjącej? albo nawet sam uzwojony stojan? - żeby zakup i naprawa mniej bolały.

0
  • #5 20 Paź 2011 12:38
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zrób foto modułu. Z pompą zaczekaj - można przewinąć.

0