Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus SX420W (Nie drukuje jpg w formacie A4 - nie drukuje całej strony)

tenczowy 18 Oct 2011 08:28 7691 2
phoenixcontact
 • #1
  tenczowy
  Level 2  
  Witam,
  Od wczoraj jestem nieszczęśliwym posiadaczem urządzenia wymienionego w temacie. Zainstalowałem drukarkę na systemie Windows 7 i skonfigurowałem w trybie Wi-Fi. Do drukarki włożyłem tusze, które były dołączone do zestawu. Wydruk testowy powiódł się cała strona została zadrukowana tekstem.
  W celu kalibracji monitora w programie graficznym Stworzyłem stronę w formacie A4 gdzie w różnych częściach umieściłem prostokąty różnego koloru przekonwertowałem do profilu drukarki (Epson IJ Printer 07.icc) wydruk się powiódł kalibracja też i wszystko wyglądało na ok. Stworzyłem plik *.doc w kórym wypełniłem tekstem stronę A4 w różnych miejscach strony do tego dorzuciłem w dolnej części strony obraz i wydruk był w porządku. Ale postanowiłem wydrukować obraz jpg z obszarem roboczym odpowiadającym A4 i tu pojawia się problem. W zależności od oprogramowania z jakiego uruchamiam wydruk drukuje się ok 2 cm obrazu lub jakieś 2/3 lub 3/4 przy czym wydruk kończy się błędem (Błąd - Wysłano do drukarki). Patrz błąd.jpg. Czy jest to wina konfiguracji z Wi-Fi?
  Zastawia mnie parę faktów, które nie dają mi spokoju:
  1. uruchamiając EPSON status Monitor 3 - pojawia się błąd komunikacji z opisem "Sprawdź wszystkie połączenia i upewnij się, czy wszystkie urządzenia są włączone. Jeśli w trakcie drukowania wyłączono zasilanie, anuluj zadanie drukowania. Jeżeli nie spowoduje to usunięcia błędu zapoznaj się z dokumentacją drukarki.". Patrz sprawdzenie_tuszu.jpg.
  2. gdy uruchamiam informacje o drukarce w formacie webowym info o tuszach się pojawia tzn. tak mi się wydaje, że grafika oznaczające tusze oznacza poziom tuszu. Patrz info_web.jpg.
  3. Plik który próbuje wydrukować ma 1,08 MB (bajtów: 1 134 592) a w informacji o drukowanych dokumentach ma 32,7 MB. Dlaczego? Patrz błąd.jpg
 • phoenixcontact
 • #2
  tenczowy
  Level 2  
  Dorzucam jeszcze skany wydruków, niestety są czarno białe.
  wydruk_z_ps.jpg - wydruk w 2/3 pod koniec tak jakby kończył się tusz dla ostatnich cm.
  wydruk_z_przegladarki_windowsowej.jpg - wydrukowane jakieś 2 cm obrazu
  wydruk_caly.jpg - wydruk dla całej strony dla kalibracji o ktorym pisałem wczęśniej
 • #3
  tenczowy
  Level 2  
  Tak jeszcze dorzucę może komuś pomoże w rozwiązaniu problemu. Przyszło mi do głowy jeszcze, że drukarkę z laptopem połączyłem po lokalnej sieci z dostępem do internetu z wykorzystaniem routera TP-Link TL-WR340G 54Mbps. Stąd zastanawiam się czy przyczyną problemu nie jest właśnie taka konfiguracja tzn. że podczas wysyłania danych do drukarki następuje utrata pakietów w wyniku innych ruchów na łączu?

  Czy rozwiązaniem problemu może być konfiguracja przez kabel USB bezpośrednio z drukarką?