Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus SX420W (Nie drukuje jpg w formacie A4 - nie drukuje całej strony)

18 Oct 2011 08:28 6902 2
  • Level 2  
    Witam,
    Od wczoraj jestem nieszczęśliwym posiadaczem urządzenia wymienionego w temacie. Zainstalowałem drukarkę na systemie Windows 7 i skonfigurowałem w trybie Wi-Fi. Do drukarki włożyłem tusze, które były dołączone do zestawu. Wydruk testowy powiódł się cała strona została zadrukowana tekstem.
    W celu kalibracji monitora w programie graficznym Stworzyłem stronę w formacie A4 gdzie w różnych częściach umieściłem prostokąty różnego koloru przekonwertowałem do profilu drukarki (Epson IJ Printer 07.icc) wydruk się powiódł kalibracja też i wszystko wyglądało na ok. Stworzyłem plik *.doc w kórym wypełniłem tekstem stronę A4 w różnych miejscach strony do tego dorzuciłem w dolnej części strony obraz i wydruk był w porządku. Ale postanowiłem wydrukować obraz jpg z obszarem roboczym odpowiadającym A4 i tu pojawia się problem. W zależności od oprogramowania z jakiego uruchamiam wydruk drukuje się ok 2 cm obrazu lub jakieś 2/3 lub 3/4 przy czym wydruk kończy się błędem (Błąd - Wysłano do drukarki). Patrz błąd.jpg. Czy jest to wina konfiguracji z Wi-Fi?
    Zastawia mnie parę faktów, które nie dają mi spokoju:
    1. uruchamiając EPSON status Monitor 3 - pojawia się błąd komunikacji z opisem "Sprawdź wszystkie połączenia i upewnij się, czy wszystkie urządzenia są włączone. Jeśli w trakcie drukowania wyłączono zasilanie, anuluj zadanie drukowania. Jeżeli nie spowoduje to usunięcia błędu zapoznaj się z dokumentacją drukarki.". Patrz sprawdzenie_tuszu.jpg.
    2. gdy uruchamiam informacje o drukarce w formacie webowym info o tuszach się pojawia tzn. tak mi się wydaje, że grafika oznaczające tusze oznacza poziom tuszu. Patrz info_web.jpg.
    3. Plik który próbuje wydrukować ma 1,08 MB (bajtów: 1 134 592) a w informacji o drukowanych dokumentach ma 32,7 MB. Dlaczego? Patrz błąd.jpg
  • Level 2  
    Dorzucam jeszcze skany wydruków, niestety są czarno białe.
    wydruk_z_ps.jpg - wydruk w 2/3 pod koniec tak jakby kończył się tusz dla ostatnich cm.
    wydruk_z_przegladarki_windowsowej.jpg - wydrukowane jakieś 2 cm obrazu
    wydruk_caly.jpg - wydruk dla całej strony dla kalibracji o ktorym pisałem wczęśniej
  • Level 2  
    Tak jeszcze dorzucę może komuś pomoże w rozwiązaniu problemu. Przyszło mi do głowy jeszcze, że drukarkę z laptopem połączyłem po lokalnej sieci z dostępem do internetu z wykorzystaniem routera TP-Link TL-WR340G 54Mbps. Stąd zastanawiam się czy przyczyną problemu nie jest właśnie taka konfiguracja tzn. że podczas wysyłania danych do drukarki następuje utrata pakietów w wyniku innych ruchów na łączu?

Czy rozwiązaniem problemu może być konfiguracja przez kabel USB bezpośrednio z drukarką?