Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner ONKYO TX-SR304 nie pamięta ustawień

18 Paź 2011 09:52 4816 11
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam Amplituner Onkyo TX-SR 304 , po odłączeniu od źródła zasilania wszystkie ustawienia sa kasowane i muszę na nowo programować wszystkie parametry .
    Wiem że za pamięć odpowiedzialne są kondensatory , niestety nie jestem elektronikiem i nie wiem który dokładnie wymienić .
    Od kilku dni sprawdzam forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi , jeśli ktoś zna odpowiedź proszę o informację .
    Pozdrawiam Adam

PS. mogę wkleić lub podesłać pliki ze schematem
  • Poziom 24  
    Na co czekasz ? Wklejaj !

Zdjęcie płyty pomogło by , obejrzymy schemat - zaznaczymy na zdjęciu co może sprawiać problemy .
  • Poziom 10  
    Jeśli mam zmienić roździelczość , proszę o informację na PW , mogę dodać zdjęcie płytki panela ( akurat przed chwilą rozkręciłem amplituner)

Amplituner ONKYO TX-SR304 nie pamięta ustawień Amplituner ONKYO TX-SR304 nie pamięta ustawień
  • Poziom 24  
    Jesteś pewien co do sposobu zachowania ustawień ?
  • Poziom 10  
    Ustawienia zaprogramowałem , czyli ustawilem glosniki i tuner , po wylaczeniu zasilania i ponownym wlaczeniu Amplituner wraca do ustawien domyslnych , po wykonaniu twardego resetu ustawien czyli równoczesne naciśnięcie klawiszy video1 i stanby , oraz ponownym zaprogramowaniu i rozłączeniu oraz ponownym załączeniu , objawy się powtarzają ,czyli ustawienia domyślne , (tuner i stacje programuje klawiszem MEMORY ,czyli zapisanie stacji do pamięci )

Posiłkowałem sie tym linkiem z elektrody Link okolo 3/4 tekstu na dole jest informacja ,ze koło wyświetlacza jest kondensator do wymiany , ale nie wiem który kondensator wymienić :-(
  • Poziom 24  
    Obszukałem spis elementów , płytki ale nic podobnego nie znalazłem . Zrób zdjęcie .
  • Poziom 24  
    Zrób zdjęcia reszty płytek . Tutaj nic nie widać - a nic nie wskazuje aby poszukiwany był pod wyświetlaczem (ale sprawdzić nie zaszkodzi) ;].
  • Poziom 24  
    Powinien być niski i szeroki - taki "drops" . Albo bateria , albo kondensator . Kondensator na małe napięcie o sporej pojemności .
  • Poziom 10  
    Aha...to poogladam sobie.
    Czytalem w necie że jest serwis ONKYO w Polsce, muszę znaleźdź numer telefonu , może pomogą ( jak znajdę podam na forum , może się komuś przyda )
  • Poziom 10  
    Serwisanci z ONKYO numer telefonu 0801 655 330 , mówia , że ten rodzaj amplitunera posiada procesor CMOS , ktory ulegl przeprogramowaniu i nalezy go na nowo zaprogramowac, koszt około 150 złotych PLN .
    Dziekuje badzo Koledze BLANTAZAUR za pomoc i czas poświęcony przy rozwikłaniu zagadki .