Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router albo AP kupic?

wrotomek 18 Oct 2011 10:58 1056 2
    wrotomek
    Level 13  
    Internet mam doprowadzany przez kabel i mam nadane stałe IP. Nie mam pojęcia w jaki sprzęt powinienem się zaopatrzyć, żeby zrobić bezprzewodowy internet w mieszkaniu, podłączyć drukarkę Kyocera 1030D, ktora ma wbudowana karte sieciowa - tak by każdy użytkownik mógł bezprzewodowo drukować, oraz interesowałaby mnie również bramka VoIP. Nie wiem, czy lepiej jest wykorzystać tutaj tylko jedno urządzenie, które pozwoli mi na spełnienie tych wszystkich zadań, czy może powinienem wykorzystać osobną bramkę, bardzo proszę o Waszą pomoc, o wskazanie sprzętu, który mógłbym kupić i co najważniejsze - konfigurację, jak to wszystko poustawiać, zwłaszcza jeżeli chodzi o drukarkę nie mam kompletnie pojęcia jak się za nią zabrać, gdzie podawać jej adres IP, czy każdy użytkownik, będzie musiał instalować sterowniki do niej (żeby wykorzystać moduł duplex, w chwili obecnej musiałem zainstalować sterownik). Bardzo prosze o dalsze wskazowki i pomoc.
    wrotomek
    Level 13  
    200 zl, ale jezeli okaze sie, ze trzeba go nieco przekroczyc to tez bedzie ok