Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault cergos 330 termostat, temp pracy?

18 Paź 2011 12:18 1876 4
  • Poziom 33  
    Panowie a może i panie, gdzie szukać a tym ciągniku termostatu w układzie chłodzenia? Jest to ciągnik z 2002 roku z silnikiem John deer-a. Ile tzw belek powinno być na wskaźniku podczas pracy silnika nie nieobciążonego. Mam wrażenie że temperaturę mam za niską po pierwsze dlatego że ogrzewanie dmucha sobie ledwie letnim powietrzem w zimne dni a na wskaźniku mam 0 lub jedną "belkę" z 10 możliwych a jeśli jest ciepły dzień to ów wskaźnik dojedzie do 3 podczas trudniejszych prac polowych, 9 i 10 "belka" to już zakres czerwony. Jak powinien zachowywać się układ chłodzenia w tym ciągniku czy mam rozumieć że silnik powinien chodź te 80 stopni trzymać jak ma to miejsce w samochodach?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Termostatu szukaj między blokiem silnika, a górą chłodnicy.
    Prawdopodobnie zaciął się po otwarciu. Nie jest do naprawy ; trzeba wymienić na nowy.
    Najpewniej zaciął się w 3/4 zakresu - czyli jest prawie całkowicie otwarty.
    Masz niedogrzany silnik, będzie więcej palił i szybciej się zużyje.
    Prawidłowa temperatura ( po 10-15 min. pracy ) to 75 - 85°C.
    Pozdrowienia
  • Poziom 33  
    Ok dzięki wydaje mi się że już znalazłem miejsce zamontowania termostatu teraz tylko zakupy i wymiana tak przy okazji orientuje się kolega czy w tym ciągniku jest jeden filtr oleju hydraulicznego zaraz obok filtru paliwa czy też występuje gdzieś drugi?
  • Poziom 17  
    Przykro mi , ale tego nie wiem.
    Pozdrowienia
  • Poziom 33  
    To ja odpowiem sam sobie może komuś się przyda. Są dwa filtry jeden po stronie ssawnej blisko pompy hydraulicznej pod filtrem paliwa drugi zaś po stronie tłocznej w części wysokiego ciśnienia oleju na wysokości głowicy.