Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Następca C905 - telefon do muzyki, fotografii - N8 ? Który wybrać ?

skaktus 18 Paź 2011 16:36 2022 7
  • #1 18 Paź 2011 16:36
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Od jakiś 2 lat posiadam C905. Telefon ceniłem za takie sprawy - bateria, która przy moim użytkowaniu trzyma 5 - 7 dni. W tym czasie słucham głównie radia - po około 3 godziny dziennie w drodze na uczelnie. Czasem chwile na WiFi, ale to naprawdę sporadycznie. Do tego po około 5 min rozmów dziennie i kilka sms. Dalsze sprawy to już wspomniane radio z RDS, dobrej jakości aparat i prosta obsługa.

W między czasie posiadałem Satio - jedynie kilka dni, symbian działał mi na nerwy niesamowicie, choćby tym że nie mogłem dodać własnych dodatków na pulpit itd. Następnie miałem XT720 - Android był przyzwoitym systemem, jednak bateria padająca w niecałe dni przy minimalnym użytkowaniu i do tego aparat który się zawieszał a jakością foto przy lampie przypominał komórki z diodami zamiast lamp...

Tak chodzę i szukam odpowiedniego dla siebie telefonu i zwróciłem uwagę na...Nokię N8 z Symbianem. Wielu zadowala nowe symbiany, że lepsze, że całkowicie inna obsługa. Głównie w tym telefonie moją uwagę zwrócił aparat a dokładnie krótki czas reakcji na migawkę i lampa błyskowa a nie doświetlająca. Opinie o baterii również są całkiem umiarkowane - przy nowym symbianie ludzie piszą o około 5 dniach używania co by mnie zadowalało.

Dlatego mam do was pytanie dotyczące użytkowania:
    -czy można na telefonie na ekran dodawać własne widżety tj skróty do programów, kontaktów ?
    -Czy można wyłączyć polskie znaki w sms oraz, czy telefon posiada prócz klawiatury qwerty w sms typową klawiaturę numeryczną jak w starych telefonach ?
    -ile rzeczywiście trzyma bateria w telefonie przy moim użytkowaniu, czyli po max 3 godziny dziennie radia, do tego 5 min rozmów i jakieś 5 sms ?
    -jak wygląda sprawa przeglądania internetu w porównaniu do takiego Androida ?
    -czy jak w Androidzie trzeba koniecznie kopiować książkę z SIM na telefon ?
    -no i na koniec - jakość mp3 - chodzi mi o jakość na średnich jakościowo słuchawkach dokanałowych, ja korzystam z HPM-70 dołączanych do SE i nie narzekam kompletnie

Jakieś sugestie w tej sprawie ?

0 7
  • #2 18 Paź 2011 17:11
    gracjan55
    Poziom 36  

Mialem C905 potem satio i teraz N8, zdjecia wedlug mnie gorsze niz na satio, o muzyce sie nie wypowiem, gra i tyle, kontaktow nie trzeba kopiowac, przy mocnym uzytkowaniu trzyma mi 1,5 dnia, jest klawiatura qwerty w poziomie i pionie oraz taka jak w C905, widzetow programow nie widze, sa skroty jedynie.

0
  • #3 18 Paź 2011 17:20
    skaktus
    Poziom 37  

Jak u Ciebie wygląda intensywne użytkowanie ? Bo dla jednego to pół godziny rozmowy a dla innego WiFi non stop włączone, Twittery i inne dodatki.

0
  • #4 18 Paź 2011 19:12
    gracjan55
    Poziom 36  

Wifi z 5 godzin, z godzine rozmow, 80 smsow, kilka minut jakis gierek.

0
  • #5 19 Paź 2011 09:12
    skaktus
    Poziom 37  

Spoko, czyli teoretycznie u mnie używanie będzie mniejsze o 80%...

Czy kiedyś używałeś telefon w sposób taki że leżał i nic z nim nie robiłeś ?

No i jeszcze jedno pytanie - czy w N8 wchodząc do menadżera plików i przeglądając fotografie widzimy miniatury fotografii czy jak było do tej pory - jedynie nazwy plików ?

PS-Masz przy swoim użytkowaniu wyłączone 3G, synchronizację i wyłączony ekran ?

0
  • #6 19 Paź 2011 09:44
    gracjan55
    Poziom 36  

Zawsze go używam, nie leży ;). Pokazuje tylko nazwy plików, w galerii tylko pokazuje całość. 3G wyłączone, włączone oszczędzanie energii.

0
  • #7 19 Paź 2011 09:48
    skaktus
    Poziom 37  

No to kolejne pytanie - czy z poziomu pulpitu można mieć skrót bezpośredni do galerii ? W poprzednim symbianie na Satio nie miałem tej możliwości - musiałem wchodzić w menu-multimedia-obrazy-obrazy z aparatu-galeria...

0