Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Składanie laptopa - propozycje?

QCoo 18 Paź 2011 17:36 2410 6
  • #1 18 Paź 2011 17:36
    QCoo
    Poziom 17  

Witam.
    Muszę zmienić laptopa na inny.

Chcę nabyć lapka z matrycą nie mniejszą niż 17" (większa byłaby dużym atutem, ale wiem, że cena na kolejny cal jest za wysoka jak dla mnie).

Potrzebuję, aby potencjalny nabytek miał wewnątrz miejsce na instalacje drugiego dysku.

Nie potrzebuję sprzętu z najszybszymi układami, ale zależy mi aby popracować na nim elastycznie z 2 lata. W grę wchodzą procesory intelowskie, najlepiej i5 (ewentualnie jakiś wydajny C2D).
    Fajnie jakby obsługiwał przynajmniej 4gb pamięci DDR3, lub min. DDR2-800.

Grafika powinna być dedykowanym produktem nVidii. Może nie najnowszy moduł, ale powinna być zdecydowanie lepsza niż układ zintegrowany.

Fajnie też by było jakby nie miał napędu slim. Nagrywarka DVD w zupełności starczy.

Powinien mieć min. 3-4 porty usb i fajnie jakby miał wyjście hdmi.

Najchętniej kupiłbym sprzęt używany, aczkolwiek jak nie będę miał okazji to kupię nowy.

Proszę o propozycje (np. z allegro). Pozdrawiam

0 6
  • #2 19 Paź 2011 12:30
    prosim
    Poziom 12  

Polecam JHL90 - poza wielkościa matrycy spełnia Twoje wymagania. Naprawde dobry szybki sprzęt.

0
  • #3 19 Paź 2011 17:36
    QCoo
    Poziom 17  

No wielkość matrycy to warunek konieczny ponieważ sprzęt ma mi zastąpić także sprzęt stacjonarny, na którym chce wygodnie z kanapy ogladać filmy z napisami.

Po drugie laptopy ze standardową wielkoością matrycy 15-15,6" nie mieszczą drugiego dysku (no chyba, że kosztem napędu optycznego). Takie rozwiązanie też mi nie pasuje.

0
  • #4 19 Paź 2011 20:07
    bartek3033
    Poziom 20  

a ten lapek ma być hybrydowy czy tylko zastepowac pc? (choc w sumie takiego to w podróż nie zabierzesz) bo wydaje mi się ze to takich zastosowan domowych to ja bym ci radzil brac pc bo wyjdzie taniej. a co filmow to kabel hdmi i jazda.
    bo tak to takie lapki duże i do tego z kosmosu to kosztują po 5 tysiecy albo i więcej, wiec sie zastanow czy ten laptop jest ci konieczny

0
  • #5 19 Paź 2011 20:24
    QCoo
    Poziom 17  

a co wg. Ciebie oznacza, ze lapek ma być hybrydowy?
    Wspomnialem, że w głównej mierze lapek ma zastepowac mi PC'eta.
    Bardzo rzadko będzie gdziekolwiek zabierany tak wiec jego gabaryty i waga w porówanianiu z PC mi nie przeszkadzają.
    Jak wspomniałem także nie potrzebuję lapka "z kosmosu".
    Znalazłem odpowiednią propozycję:
    http://allegro.pl/dell-inspiron-1764-i5-m430-4g-500g-hd4330-1g-lodz-i1879466668.html
    Tylko, że mam takie sobie zdanie na temat firmy Dell.

0
  • #6 19 Paź 2011 20:30
    bartek3033
    Poziom 20  

no pod tym pojeciem chodzilo mi o to czy chcesz go tylko do domu czy też zależy ci na mobilnym sprzecie. bo jak tylko do domu to tak jak ci mówię ja bym sie nie pakował w żadne laptopy

0
  • #7 19 Paź 2011 20:47
    QCoo
    Poziom 17  

Chyba odbiegamy od tematu.
    Prosiłem o opinie i propozycje podanej przeze mnie konfiguracji.

0