Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BizHub C450 niebieskie tło

18 Paź 2011 17:43 2596 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam malutki problem z bizhub c450, objawia się tylko podczas kopiowania nakłada się niebieskie tło, jeśli w menu ustawie żółte tło, wychodzi zieleń (połączony niebieski i żółty = zielony).
    Skaner skanuje poprawnie, tylko podczas kopiowania w kolorze kopiowane dokumenty mają z automatu niebieskie tło. Jeżeli chce wydrukować coś zachowanego na hdd sytuacja jest ta sama, niebieskie tło.

Drukowanie jest ok, skanowanie też.
    Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
    Pzdr.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Weź wrzuć nowy fimware. Może coś stary się zwalił.
  • Poziom 10  
    Proszę o SM, firmware, z ewentualną instrukcją na email
    Dostałem informację żeby kabelki po-dociskać :-) i sprawdzić czy lampa skanera świeci poprawnie a to ewidentny błąd firmware.
    Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 22  
    Z tym poprawieniem złączek to dobra myśl. Lampy skanera nie podejrzewam skoro piszesz że skany wychodzą dobre(wysyłasz je komputer i jest OK). Nie ma pewności że to wina fimware ale łatwe do sprawdzenia (szczególnie że oprogramowanie składa się z kilku części-między innymi skanera). Rozumiem że wydruk z komputera wychodzi poprawny (tzn poprawne kolory bez tła)?
  • Poziom 10  
    Tak wydruki są ok z komputera, ale gdy próbuje wydrukować wcześniej zeskanowany dokument z box-a jakiegoś użytkownika, wychodzi z niebieskim tłem.
    Przy połączeniu twain hdd w/w i pobraniu dokumentu jest on normalny bez niebieskiego tła na komputerze. Więc stawiał bym na firmware.
    Przeczyściłem styki i podłączyłem ponownie dalej to samo.
  • Poziom 22  
    Spróbuj jeszcze ustawić jeszcze gradację. Maszyna drukuje takie paski kolorami a później je skanuje.
  • Poziom 10  
    Wypróbowałem to na samym początku jak jeszcze wierzyłem że z poziomu menu to naprawie.
    Ustawienia stopniowania KOPIA idzie niebieska strona w kolorowe paski do zeskanowania (tu pokazuje że kartka jest niewłaściwie włożona)
    Ustawienia stopniowania DRUKARKA idzie normalna strona ("biała") w kolorowe paski do zeskanowania

guner napisał:
    Spróbuj jeszcze ustawić jeszcze gradację. Maszyna drukuje takie paski kolorami a później je skanuje.
  • Poziom 10  
    Witam, maszyna po aktualizacji, problem wciąż występuje.
    Byłem pewny że po aktualizacji problem się rozwiąże skoro skanuje bez tego tła.
    2 problemy trochę czerwieni na czerni podczas skanowania do pliku i niebieskie tło podczas kopiowania. Czy wina może leżeć po stronie MFP? Otrzymuje wszystkie instrukcje, może tu leży problem bo sama płyta skanera odpowiada za sam skaner, a skoro zapisuje do pliku bez niebieskiego tła to PWB-C można wykluczyć.
    Nie mam pomysłu, co może być jeszcze przyczyną.