Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągle restartujący się PC.

dobakj 18 Paź 2011 18:07 2735 28
  • Poziom 8  
    Witam, zaistniał pewien problem. Otóż: komputer działał normalnie, dobrze. Dzisiaj chciałem włączyć komputer i po prostu zaczął się restartować w kółko. Ładuje się ten pasek Windows i gdy jakby kończy to od nowa komputer się włącza. Próbowałem włączać z trybu awaryjnego - nie działa; z ostatniej dobrej konfiguracji - nie działa. Wydaje mi się ze to nie wina zasilacza, chociaż postaram się to jak najszybciej sprawdzić. Nie grzebałem w ustawieniach, nic nie instalowałem, nie ściągałem, jedyne co ostatnio zmieniałem to podłączyłem swoją myszkę x] Jak sądzicie, co się stało i jak to naprawić?

Aha właśnie, może mi powiecie czy nie wyłączanie komputera normalnie, tylko odłączanie mu źródła zasilania jakoś wpływa na niektóre sprawy? Bądź jak się włączy wyłączanie komputera normalnie i w trakcie odłączenie źródła prądu?

Proszę poprawić błędy językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Ciągle restartujący się PC. [DriverMSG]
  • Poziom 38  
    Odłącz tą nową myszkę, może robi jakieś zwarcie, podaj pełny config sprzętowy, jeśli włączysz komputer, wciśniesz f8 i zostawisz też nastąpi restart?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy komputer po włączeniu wydaje jakieś sygnały z głośnika systemowego? (jeśli tak to ile i jakiej długości).
    Wyjmij kości ram i włóż je ponownie (jeśli masz więcej niż jedną to uruchamiaj komputer na każdej pojedynczo).

Dodano po 59 [sekundy]:

Jeszcze jedna opcja, wyjmij baterię od biosu na około 5 minut i włóż ją ponownie (komputer musi być odłączony z sieci przy tej operacji).
  • Poziom 36  
    dobakj napisał:
    Ładuje sie ten pasek windows i gdy jakby konczy to od nowa komputer sie wlacza.
    Clear cmos jak radzono. F8 - nie uruchamiaj ponownie po awarii - opcja taka jest. Treść BSOD dzieki temu uzyskasz.
    dobakj napisał:
    Aha właśnie, może mi powiecie czy nie wylaczanie komputera normalnie, tylko odlaczanie mu zródła zasilania jakos wplywa na niektore sprawy?
    Bardzo nie korzystnie na dysk twardy, co może wyjaśniać owe problemy.
  • Poziom 8  
    Zaraz odpisze na wszystkie pytania, powiem jak poszlo z tymi probami. narazie mam zawrot glowy, kazdy czegos ode mnie chce, chcialbym tylko powiedziec ze to na 100% nie wina zasilacza bo wlasnie podlaczylem go do drugiego komputera i działa dobrze. Natomiast najdziwniejsze jest ze gdy ten drugi zasilacz wkladam do tego "zepsutego" komputera, on nawet nie raczy sie wlaczyc. Moze to was bardziej na tą chwile naprowadzi na rozwiazanie. Przepraszam jeszcze raz ale przysiegam, za jakies 30 minut - godzine postaram sie na wszystko odpowiedziec.

Proszę poprawić błędy językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Ciągle restartujący się PC. [DriverMSG]
  • Poziom 38  
    Na początek podaj pełną konfigurację sprzętowąi odpowiedz na wcześniej zadane pytania ;p
  • Poziom 36  
    dobakj napisał:
    ale przysiegam, za jakies 30 minut - godzine postaram sie na wszystko odpowiedziec.
    Nie zauważyłem nigdzie wcześniej nacisku, na Twoją osobę. Zadawane pytania służą nie tylko do wydobycia informacji od uzytkownika, ale także stymulują innych, do szukania właściwego rozwiązania. Notabene w tym temacie, padły do Ciebie de facto, tylko dwa pytania - gwoli sprostowania. Przepraszam za OT.
  • Poziom 10  
    Uruchom konsolę odzyskiwania systemu (z płyty z systemem) i wpisz 3 podstawowe komendy:

fixboot
    fixmbr
    chkdsk /r
  • Poziom 36  
    dudek246 wytłumacz zasadność swej rady.
  • Poziom 35  
    Prawdopodobnie uszkodzony obraz systemu lub sektor rozruchowy. Kolega wyżej napisał co trzeba zrobić, jak to nie pomoże spróbuj uruchomić Linux Live CD lub przeinstalować system operacyjny. Myszka sprawdzana na innym komputerze ?

EDIT: do beo: Wygląda na to że system nie może załadować grafiki. Miałem kilka już takich przypadków - albo brak jakiegoś pliku albo uszkodzony sterownik albo wirusy...
  • Poziom 10  
    Jak koleka wyżej napisał mogło dojść do uszkodzenia sektora rozruchowego na dysku lub posypała się tablica partycji.

W większości komputerów z takimi objawami sposów, który podałęm pomaga.
  • Poziom 8  
    To na pewno nie wina myszki, sprawdzona.
    Przy starcie nie wydaje zadnych dzwieków.
    Sprawdzalem F8. czekałem chwile, nic sie nie działo.
    Wyciagnałem jedna kosc ram i wlaczylem komputer, nic to nie dało. potem chciałem druga wyciagnac a tą włozyc, i nie moge spowrotem tego wlozyc, kurcze. Z tym musze sie bardzo delikatnie obchodzic prawda? A to ciezko wchodzi bardzo. Jak mi sie w koncu kosci uda wsadzic to spróbuje te komendy wpisac i zdam raport

• Poziom 35  
    Może wkładasz je odwrotnie skoro nie chcą wejść ?
  • Poziom 8  
    Pomyslalem że najpierw poszukam plyty. Jedyne co udało mi sie znalezc to Windows Vista Recovery Disc, da rade coś z tym wymyslic?

Dodano po 1 [minuty]:

nie no jak odwrotnie :D musi wchodzic przecież ten cypelek w to wklesle.

• Poziom 36  
    Trzeba trochę użyć siły, aby zatrzaski zaskoczyły. Pytanie nieco późno ale lepiej... Jaki masz system operacyjny? Zdecydujesz się podać pełną konfigurację komputera, wraz z marką i mocą zasilacza?
  • Poziom 8  
    wsadzone, nie tyle co sily ale nie moglem tam operowac paluchami zabardzo to siostra z tym sobie szybko poradziła :). No Windows Vista.
    3 GB ramu
    Asus M2N68-AM SE płyta główna
    zasilacz Fortron/Source, model: ATX-300PNF (firma:FSP group inc.) moc 300W
    Ale mówilem ze wsadzałem juz inny zasilacz (400W) i komputer w ogole nie odpalał. A ten 300 W wsadziłem do innego PC i działał.

• Poziom 36  
    dobakj napisał:
    Jedyne co udało mi sie znalezc to Windows Vista Recovery Disc, da rade coś z tym wymyslic?
    Przywróci system z czasu, gdy została utworzona kopia.
  • Poziom 35  
    Kolego to nie jest pełna konfiguracja. Musimy oszacować czy te 300W wystarczy na twój sprzęt.
  • Poziom 8  
    AMD Athlon 64 3800+ X2, 89W, AM2, OEM
    Karta Graficzna Sapphire Radeon HD4350 512MB
    napęd DVD+/-RW Philips SPD6005BM
    jak chcecie to prosze jeszcze oto radiator
    Radiator Spire AM2/K8 Sleeve Cooler SP852S3

Dodano po 55 [minuty]:

Hmm a mozecie wyjasnic czemu sadzicie ze 300W ma nie starczyc? Bo komputer mam od 2 lat i nagle jedo zapotrzebowanie energii mogłoby wzrosnąć? Fakt, ostatnio uzytkowany jest czesciej i dluzej (głownie przeze mnie x] ) ale to chyba nic nie zmienia? A może jednak zmienia? jak to jest? No i co mam zrobić jak nie mam płyty z systemem : (? Aha no i najwazniejsze moje pytanie, czemu tamten mocniejszy zasilacz nie działa na tym komputerze :/ ?

• Poziom 36  
    Podaj markę tego "mocniejszego" zasilacza. Napisałem Ci, że przy użyciu recovery disc, odzyskasz system, pod warunkiem, że dysk jest sprawny. Napięcia obecnego zasilacza, zmierz miernikiem.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Domaganie sięod ciebie informacji na temat konfiguracji nie pomoże rozwiązać problemu. Daj tutaj raport z Everest-a.
    Podaj "...tamten" zasilacz co to za model i marka. To że mocniejszy to nie znaczy że lepszy (jeśli "bez firmowy").
  • Poziom 14  
    beo napisał:
    dobakj napisał:
    Jedyne co udało mi sie znalezc to Windows Vista Recovery Disc, da rade coś z tym wymyslic?
    Przywróci system z czasu, gdy została utworzona kopia.

Tiaa. Bardzo ciekawe. Bez obrazy. Wiesz do czego służy płyta recovery? Do przywracania stanu pierwotnego, czy jak kto woli fabrycznego. To nie opcja przywracania systemu, skąd ma datę kopi niby wziąć ? Poza tym, jeśli dysk jest uszkodzony, są na nim błędy , to żadne kopie i przywracania nic nie pomogą . Wpierw trzeba naprawić dysk. czasem nawet format nie pomoże. Trzeba zdjąć i założyć na nowo partycję, lub użyć programu do naprawy dysków.
  • Poziom 8  
    Ten 400W to Chieftec GPS-400AA-101A.
    Co zrobić jak nie mam miernika?

Dodano po 3 [minuty]:

Cross czyli mówisz żeby użyc programu do naprawy dysków? Możesz polecić jakiś i opisać może w jaki sposób z niego korzystać?

• Poziom 35  
    Do kolegi Cross:
    - skąd wiesz że dysk jest uszkodzony i / lub są na nim błędy ? Jedyne wyjście to podłączyć go pod inny komputer i odczytać S.M.A.R.T.
    - a czy ty wiesz do czego służy płyta recovery ? Oprócz funkcji przywracania stanu pierwotnego jest też opcja przywracania za pomocą punktów kontrolnych. Pytanie tylko czy płytka Visty przywróci stan Windows XP. A nawet jeśli tak, to czy to cokolwiek da.
  • Poziom 8  
    Moglby ktos powiedzieć konkretnie co by zrobił na moim miejscu?

• Poziom 35  
    Jeśli nie masz ważnych danych na dysku, na Twoim miejscu spróbował bym skasować partycję i wgrać nową kopię Windows bez zabawy w jakiekolwiek naprawiania.

Jeśli jest inaczej: uruchomił bym Linux Live CD i spróbował czy komputer będzie na nim działał prawidłowo.
  • Poziom 14  
    Dj Haker napisał:
    Do kolegi Cross:
    - skąd wiesz że dysk jest uszkodzony i / lub są na nim błędy ?

Z doświadczenia.
    Dj Haker napisał:

- a czy ty wiesz do czego służy płyta recovery ? Oprócz funkcji przywracania stanu pierwotnego jest też opcja przywracania za pomocą punktów kontrolnych.

Punkty kontrolne. Wierzysz w cuda.
    Dj Haker napisał:

Pytanie tylko czy płytka Visty przywróci stan Windows XP. A nawet jeśli tak, to czy to cokolwiek da.

Pytania na które nie ma odpowiedzi jest wiele, przy takich danych jakie autor podał, odpowiedzi mogą być co najwyżej głośnymi przypuszczeniami - moje również.
  • Admin grupy komputery
    [dobakj] Kolejnej prośby nie będzie.