Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Znikaj帷y p造n ch這dniczy toledo II 1.6 v16 2002r.

18 Pa 2011 18:52 4323 9
  • Poziom 8  
    Witam! Mam problem. Ot騜 m鎩 seat toledo II (1.6v16) 02r. ma dziwne przygody z p造nem ch這dniczym. od maraca tego roku mia貫m 4 podobne przypadki, kt鏎e teraz wam opisz. Ot騜 poziom p造nu ch這dniczego w moim seacie jest sta造. nie znika, nie ubywa itd. jednak zdarzy造 si 4 dziwne sytuacje. mianowicie po przejechaniu dystansu (r騜nie od 10 do 50km w ka盥ym z tych przypadk闚) i zgaszeniu silnika by這 wszystko ok. ale po ponownym odpaleniu (zazwyczaj w przeci庵u kilku minut lub godzin) i wycofaniu np. z gara簑 lub parkingu (dystans max 30m) pojawia si kontrolka od p造nu ch這dniczego. podnosz mask i jest pusto w zbiorniku wyr闚nawczym a na dodatek nie wida nigdzie wyciek闚 i tak by這 za ka盥ym razem z tym, 瞠 ostatni raz by inny ot騜 po pojawieniu si tej瞠 kontrolki nie mog貫m si zatrzyma przez 2 km (ze wzgl璠u na tras na jakiej by貫m) i gdy potem dojecha貫m i ponownie dola貫m p造nu do pustego zbiornika zacz掖 on mocno ciekn望 (okolice ch這dnicy i dobiegaj帷y tam w篹yk).
    mia貫m do pokonania tras 80km. zatem zakupi貫m wod demineralizowan i zala貫m do pe軟a (po 10km zosta這 1/3 zbiornika) wi璚 robi dolewk potem po 20km post鎩 i to samo , po czym dalszy dystans (ok 50km) dojecha貫m do domu i uby這 ok 1cm patrz帷 na zbiornik. po odpaleniu silnika wida drobny wyciek... ale c騜 wyciek jest efektem zapewne tego, 瞠 nie mog貫m si zatrzyma przez ten okres. ale z tym wyciekiem nie b璠zie problemu wa積iejesze jest

PYTANIE

co by這 powodem znikania tego p造nu? mechanik z kt鏎ym gada貫m po 3 takim zdarzeniu (lipiec) m闚i, 瞠 to termostat... niestety go nie wymieni貫m wtedy i teraz mam za swoje. czy my郵icie, 瞠 to prawda, 瞠 to w豉郾ie zepsuty termostat powoduje momentalny wystrza tego p造nu.

Przypominam, 瞠 p造n nie ubywa nigdy stopniowo zawsze by na tym samym poziomie, a jak znika to w sekund. aha i nigdy to nie zdarzy這 si podczas jazdy. tylko zawsze po zgaszeniu silnika jest ok a potem po ponownym uruchomieniu i przejechaniu kilku metr闚 pojawia si kontrolka i w zbiorniku susza;/
  • Poziom 39  
    Je郵i go nie ma tzn 瞠 wycieka - ot co.
    Bywa tak 瞠 wycieka jak silnik jest zimny (co si kurczy i robi si dziurka, mia貫m Vectr w kt鏎ej kapa豉 pompa wodna tylko na zimno i nie zawsze) wi璚 obserwuj przed startem czy nie ma ka逝篡 pod spodem.
  • Moderator na urlopie...
    Bardziej stawia豚ym tutaj na wentylator ch這dnicy i jego sterowanie.
  • Poziom 39  
    Wentylatora na razie w to nie mieszajmy bo jak kol twierdzi "TO" si dzieje chwil po odpaleniu. M鎩 z tego wniosek taki 瞠 gdzie sobie wykapie, kol zapala motor wiec pompa wodna zaczyna goni wod i wypompuje p造n ze zbiorniczka aby uzupe軟i poduszk powietrzn kt鏎a gdzie tam w uk豉dzie powsta豉, a poduszka powietrzna w璠ruje do zbiorniczka.
    Podejrzewam 瞠 gdyby kolega zostawi auto z odkr璚onym korkiem zbiorniczka to p造n by od razu bez odpalania znik.
  • Poziom 8  
    tzn sytuacja wygl康a tak, 瞠 gdy tak mi si zdarzy這 to przed startem bardzo cz瘰to sprawdza貫m poziom p造nu. Ot騜 raz uda這 mi si trafi akurat przed awari... przejecha貫m kawa貫k samochodem i zanim ruszy貫m w tras nie gasz帷 go sprawdzi貫m stan. by這 ok tak jak nala貫m kilka dni wcze郾iej. 瘸dnych wyciek闚 itd. Potem przejecha貫m 15-20km. zaparkowa貫m auto na parkingu. samoch鏚 sta ok. 10-20 minut po czym wr鏂i貫m, wycofa貫m z miejsca parkingowego, zd捫y貫m wyjecha na drog (ok 15m) i kontrolka! podnosz mask i pusto. Nie ma opcji 瞠by w takim tempie co wyciek這 bez zauwa瞠nia tego przeze mnie.
    poza tym zastanawia mnie jeden fakt, 瞠 mi璠zy 3 takim przypadkiem a czwartym kiedy to p造n znik jak kamfora przejecha貫m jakie 3000km (oczywi軼ie sprawdza貫m niemal codziennie jego poziom) i nie znik這 go nic. przynajmniej ja nie dostrzeg貫m najmniejszej r騜nicy, ani centymetra. a do soboty kiedy to wszystko by這 ok. zaparkowa貫m auto i zgasi貫m na p馧 minuty wycofa貫m i zn闚 pojawi豉 si kontrolka...

dzi te by貫m na kanale gdy jak powiedzia貫m po ostatniej awarii pierwszy raz zdarzy這 si, 瞠 co si uszkodzi這... p造n ch這dniczy wycieka mi intensywnie na dole ch這dnicy w roku w okolicy wyj軼ia grubej rury z lewego dolnego rogu ch這dnicy (patrz帷 z fotela keirowcy na ch這dnic). poprzednio gdy ten p造n znika nie dzia這 si nic... dolewa貫m go i po sprawie. tym razem jednak jak wida uszkodzi這 si co w ch這dnicy
  • Poziom 39  
    Je郵i tak jest to najpierw napraw widoczny wyciek - bez tego nie ma szans na postawienie diagnozy, oczywi軼ie bez twojej wsp馧pracy r闚nie.
  • Poziom 8  
    Dzi rano zostawi貫m auto w warsztacie u mechanika. Teraz dzwoni貫m i okaza這 si, 瞠 ch這dnica idzie do wymiany... ale na dan chwil on sam nie umie mi powiedzie, co mog這 by przyczyn tych awarii. Jak co si zmieni to dam zna
  • Poziom 8  
    jak si okazuj konieczna by豉 wymiana ch這dnicy i faktycznie tak瞠 termostatu, kt鏎y nie dzia豉 odpowiednio. Niestety mechanik nie potrafi okre郵i czemu ch這dnica uleg豉 uszkodzeniu...
    teraz tylko nale篡 je寮zi i mie nadziej, 瞠 wszystkie przyczyny awarii zosta造 usuni皻e i nic z貫go ju wi璚ej si nie powt鏎zy
  • Moderator na urlopie...
    larry1000 napisa:
    mie nadziej, 瞠 wszystkie przyczyny awarii zosta造 usuni皻e i nic z貫go ju wi璚ej si nie powt鏎zy

Pami皻aj, 瞠 to tylko maszyna! Dzisiaj je寮zi, jutro stoi...
    Je郵i mechanik po naprawach, sprawdzi wszystko jak nale篡, to powinno by ok.
  • Poziom 8  
    dzi zrobi貫m 160km i nic z貫go si nie sta這 oby tak dalej.