Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 kilka spraw/pytań związanych z audio.

szymon.ha 18 Paź 2011 20:10 5397 3
  • #1 18 Paź 2011 20:10
    szymon.ha
    Poziom 12  

Przepraszam za niezbyt konkretnie napisany temat ale jest kilka problemów i pytań w jednym temacie.

Samochód to audi a4 b5 kombi z 2000r.

Radio audi chorus, typ chyba 1 z pokrętłem na środku.

Pierwsze pytanie i główne pytanie to: ile typów audio występowało w tych modelach?
    Najpierw słyszałem że jest system bose, jest też inny system montowany w których także tylne głośniki występują z wzmacniaczami, a teraz mam wątpliwości czy czasem nie występuje też zwykły układ jak w większości aut osobowych.

Problem zaczął się od tego że nie działały tylne głośniki. Radio zostało wyjęte, okazało się że są tylko dwie wtyczki ISO.
    Jedna zasilanie, druga głośniki i tu sprawa ma się tak że w tej wtyczce wpięte są przewody na 4 głośniki jak zazwyczaj w innych autach się z tym spotkałem.
    Do tego wiąże się wciąż pytanie nr 1, czy to jakiś stary typ instalacji.

Po podłączeniu radia sony, na dwie normalne kostki iso, zagrał tył, ale o wiele ciszej niż przód.

Czym to może być spowodowane? Głośniki po prostu są jakieś słabe, czy może występują te wzmacniacze i to przez to tak działa.

Wracając do radia chorus, zauważyłem że z tyłu na miejscu gniazda głośnikowego iso, są piny tylko na przednie głośniki.

Więc po co było montowane radio do takiej instalacji, bez możliwości na tył?

Chciałem sprawdzić także czy idą przewody w drzwiach do głośników i jakiego są koloru i przewody różniły się od tych na wtyczce.

W załącznikach są zdjęcia schematu z radia i nalepki z wtyczki głośnikowej.
    Na nalepce od wtyczki głośnikowej, podana jest data, marzec 1999.

0 3
  • #2 18 Paź 2011 20:12
    powalla
    Moderator CarAudio

Pytałeś na forum Audi ? Wiesz dla nich to pestka pewnie , bo zęby pozjadali na ori radiach .

0
  • #3 18 Paź 2011 20:14
    szymon.ha
    Poziom 12  

Jeszcze nie, jako że to forum dość elektryczne myślałem że tu będą może więksi fachowcy.

0
  • #4 18 Paź 2011 21:34
    powalla
    Moderator CarAudio

Wiesz tutaj pytania np. o radio Beta (VW) to czkają tygodniami , a na vwgolf.pl takie tematy to normalka , bo ludzie bawią się tym na co dzień .

0