Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk z PC do kina domowego 5.1 - gra cicho buczy głośno

Nihilista 18 Paź 2011 20:15 2176 10
  • #1 18 Paź 2011 20:15
    Nihilista
    Poziom 7  

Witam

Przez dłuższy okres nie użytkowania kina domowego ze względu na jego uszkodzenie postanowiłem oddać je do serwisu RTV. Problemem był że po włączeniu DVD buczało i nie reagowało na nic. Dało się tylko włączyć i ustawiało się na MW i koniec. W serwisie wyczyścili optykę i naprawili kieszeń.

Problem:

Po podłączeniu przez kabel jack (PC) - chinche (dvd) i odtworzeniu muzyki z winampa głośniki buczą i słychać w tle cicho muzykę.

Od razu informuje że za pomocą tego kabla po podłączeniu pc do tv dźwięk leci normalnie.

Postanowiłem trochę pokombinować i tak:

(chinche mam męskie) - włożyłem do wejścia chinche L a chinche R jej środkową częścią złączyłem o zewnętrzną część wejścia chinche R - dźwięk grał z lewej strony łącznie z tylnymi czysto bez buczenia, to samo na odwrót - jak podłącze chinche R normalnie a chinche L złącze jego wewnętrzną częścią o zewnętrzna część wejścia dla chincha L w dvd - dźwięk czysty po prawej stronie.

To samo się dzieje jak złącze jedno z niepołączonych chinch jego zewnętrzną i wewnętrzną część.

Proszę o pomoc...

Dodam że dźwięk puszczany z pamięci usb podłączonego do dvd, z płyty lub z radia gra czysto bez buczenia

• #2 18 Paź 2011 20:26
    adamadi33
    Poziom 43  

Jaki komputer?Jakie kino domowe, modele i marki?

• #3 18 Paź 2011 20:39
    Nihilista
    Poziom 7  

Kino domowe
    Philips HTS3115

Komputer nie wiem czy ma to znaczenie jaki bo pol roku temu na tym dvd dzialalo, podlaczalem do wiezy Technicsa tez działało ale napisze

Karta dźwiekowa zintegrowana Realtek High Definition Audio
    Karta graficzna ATI Radeon 3600
    AMD Phenomen 9500 Quad-Core 2,19GHZ
    1,87GB RAM
    Płyta Główna Asus m2a-MX

• #4 18 Paź 2011 21:08
    adamadi33
    Poziom 43  

Oba urządzenia są podłączone do tego samego gniazda sieciowego?

• #6 18 Paź 2011 21:18
    adamadi33
    Poziom 43  

Komputer podłączony do sieci uziemionej?

• #7 18 Paź 2011 21:28
    Nihilista
    Poziom 7  

Tak, ale nie wiem skąd te pytania skoro pisałem że wcześniej podłączoną miałem wieże tak samo i działało. Przed usterką DVD miałem te same połączenie za pomocą tych samych wtyczek/sieci, przedłużacza i też było ok. Może nie ten dział, bardziej skupić sie na DVD ?

• #8 18 Paź 2011 21:41
    adamadi33
    Poziom 43  

Jak możesz to kawałkiem kabla jednożyłowego, jednym końcem dotknij obudowy komputera
    a drugim metalowej obudowy kina domowego.

• #9 18 Paź 2011 21:50
    Nihilista
    Poziom 7  

Dotknąłem - nic zero reakcji.

Zgłośniłem dźwięk i sie pomyliłem w pierwszym poście, gra ze wszystkich głośników (ciszej) i buczy również ze wszystkich (głośniej).

Może jednak w środku dvd przy wejśniu chinch gdzieś jest nie wiem zwarte coś.

• Pomocny post
    #10 18 Paź 2011 21:55
    adamadi33
    Poziom 43  

Po naprawie jednak coś jest nie tak z DVD.
    Załóż temat w audio.

• #11 18 Paź 2011 22:31
    Nihilista
    Poziom 7  

Skasowali mi temat :/

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME