Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otake 5522VT i Otake VR-C5 (mam kilkanaście programów , nie wiem skąd)

18 Paź 2011 21:20 1078 5
 • Poziom 2  
  Witam, posiadam wyżej wymieniony który jest podłączony do kablówki w bloku (ale prawnie nie mam żadnego pakietu, pracownik firmy mi odłączył dostęp do telewizji kablowej) ale mimo to wyłapuję kilkanaście lub więcej kanałów z zza granicy (BBC, NGC, niemieckie i ruskie stacje też ) Dziwi mnie to ponieważ sprzęt jest bardzo stary, ale zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Po odłączeniu magnetowidu praktycznie obraz tych kanałów jest nieczytelny, i tu jest moje pytanie. Dlaczego? Jakie zadanie pełni mój magnetowid? Nie jestem wielkim znawcą a bardzo mnie to ciekawi, również z tego względu,że chcę kupić TV do swojego pokoju i również chciałbym ściągać te kanały. Tylko chyba sam tv bez magnetowidu nie da rady. Może znacie inne magnetowidy które pomagają w ściąganiu sygnału oraz jaką przejściówkę kupić aby rozdzielić sygnał na 2 telewizory. Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Magnetowid wzmacnia odebrane kanały.

  Jednak wystarczy że operator danej kablówki dobrze sieć wykona (poprawi, to co teraz "wycieka") i skończy się darmowy odbiór.

  Instalacja zapewne stara - jednak wystarczy że np. sąsiad (opłacający kablówkę) zgłosi problemy jakości i ...."patrz wyżej").

  Przy "płaskich" TV - ten rodzaj transmisji , który masz nie będzie miał najmniejszego sensu (LCD/PDP muszą otrzymywać :czysty/silny sygnał). ;)
 • Poziom 2  
  A czy każdy magnetowid wzmacnia sygnał? Bo chcę kupić do swojego pokoju 2 TV i również chciałbym odbierać kanały które mam fartownie :) Czyli muszę kupić starszy TV, i teraz pytanie czy z magnetowidem, czy wystarczy tylko jakiś wzmacniacz? I jak to zrobić abym mógł podłączyć drugi kabel od telewizora jak mam 1 wejście w ścianie?
 • Poziom 35  
  Sygnał wyjściowy już masz (z magnetowidu) , tylko go rozdziel na 2 TV. ;)

  Co do jakości - nikt tego nie wie (sam się przekonasz w tym przypadku).
 • Poziom 2  
  Tylko jak rozdzielić?
 • Poziom 35  
  Masz wszystko na tym forum:
  Link ;)

  Wpisz np. "rozdzielacz" i wybierz ten dział.
  (lub w tym dziale masz opcję wyszukiwania - znajdziesz sporo, tylko musisz zdecydować jak chcesz rozdzielić) ;)