Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Książki dla elektroników.

03 Gru 2004 20:26 4394 8
  • Poziom 13  
    Jest post linki dla początkujących ale to mnei nie satysfakcjonuje. A tu chce żeby wpisywali fajne książki łatwo przyswajalne i nie o teorii tylko chciałbym żeby były o praktyce. Np. Mogą być pytania i odpowiedz. Widziałem taką książke ale kumpel pozyczył. albo książke o tych wzmacniaczach do muzycznych, chciałbym taką książke elektronika muzyczne coś takiego. Proszę o propozycje.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Układy amatorskich wzmacniaczy elektroakustycznych.
    Wydawnictwo - Biblioteka Radioelektronika
    Praca zbiorowa
    Książka zawiera wiadomości ogólne o wzmacniaczach, obliczanie, dużo schematów wzmacniaczy napięciowych i mocy od kilku W do 150, przedwzmacniacze, regulatory barwy dżwięku, wskażniki, obwody drukowane, opisy działania. Książka jest przeznaczona dla elektroników początkujących.
    Ilość stron 160.
    Informacje szczegółowe na mail PW.
  • Poziom 26  
    Plecam Ci kupowanie Elektroniki Dla Wszystkich , nawet numerów archiwalnych , niedawno był cykl Ośla łączka i tam jest bardzo przystępnie
    na prostych układzikach wszystko wyjaśniane , teraz jest cykl EdE elektronika dla nieelektroników. Pozdr.
  • Poziom 22  
    kalasz20 napisał:
    Plecam Ci kupowanie Elektroniki Dla Wszystkich , nawet numerów archiwalnych , niedawno był cykl Ośla łączka i tam jest bardzo przystępnie
    na prostych układzikach wszystko wyjaśniane , teraz jest cykl EdE elektronika dla nieelektroników. Pozdr.

NIedawno pojęcie względne ;) od ponad roku jest kursik programowania w edw jako oośla łączka, a ale kolega prosi o zwykła elektronike więc można powiedzieć że "Osla łączka analgowa" jest już wydana w postaci książki.... więc nie trzeba archiwum wykupywać, a książka wyjdzie taniej.

ale co do cyklu edn to sie zgadzam.
  • Moderator
    Polecam 3 tomowe dzieło Dieter Nuhrmann"elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz"
    1-układy
    2-elementy
    3-technika cyfrowa
  • Poziom 13  
    "elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz" no dobre książki zaczołem czytać fajne. Polecam :)
  • Poziom 29  
    Jedna strona "Nowoczesne zabawki" druga "Rachunek tensorowy". Po drodze "Elektronika przemysłowa" i "Mikroprocesor".
    Kiedyś było łatwiej, można było czytać wszystko (bo było tanio i było mało), a dziś? klęska urodzaju.
    Podstawowy tytuł to (nie wiem czy taki istnieje) "Angielski dla inżyniera".
  • Poziom 2  
    Ja kupiłem kiedyś ksiązke Elektronika Watsona, nie ma tam raczej dużo wiedzy czysto naukowej z której można by sie uczyć choć są podstawy, ale zawarto dużo ciekawostek elektronicznych, książkę tas można określić jednym zdaniem "Po trochu o wszystkim". Poszukiwałem dobrej ksiązki do nauki, ale o takową ciężko.
    P.S. Czy na stronie EDW będzie kiedyś dostępna Osla Łączka?
  • Poziom 43  
    było juz na tym forum poszukaj w księgarniach technicznych kakichkolwiek książek związanych z elektroniką. Począwszy od serii elektronika, obejmujące rysunek techniczny (można sobie podarować) rysunek elektryczny (obowiązkowo0 elektrotechnika, elektronika... itp... Zacznij od elektryki by wejść w elektronike. Co do praktyki i obsługi to polecam raczej czasopisma albo wszelkie ksiażki Witorda.

Poszukaj książki Elektronika dla Praktyków w każdej większej dzielnicy lezy to na półce w bibliotece.