Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kenwood KRC-579R,nie działa tuner,radio zakodowane?

18 Paź 2011 22:26 4997 29
  • Poziom 12  
    Witam 2 tygodnie temu kupiłem autko z radio magnetofonem kenwood KRC-579R pod ekscytowany nowym autem nie sprawdziłem że radio a dokładnie tuner nie gra bo magnetofon działał więc sądziłem że wszystko jest ok. Jednak gdy chciałem zaprogramować stacje radiowe okazało się że radio ma zabezpieczenie kodem którego nie znam, kontakt ze sprzedającym raczej jest nie możliwy ponieważ mieszka o 140km. ode mnie a nr. telefonu nie posiadam i tu moje pytanie czy jest jakiś uniwersalny kod do tego radia szkoda mi go wyrzucać a rozkodowanie w servisie rtv zapewne kosztuje ponad 50zl także sie nie opłaca zwłaszcza że z mp3 można kupic za ok100zl nowe.Proszę o pomoc jakieś sugestie.Z gory dziekuje i pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 29  
    Wyjmij radio może na obudowie jest napisany!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Radio wyjąłem mam je w mieszkaniu, ale kodu niestety nie ma. Z tego co wiem to auto zostało sprowadzone z Austrii przez poprzedniego właściciela (handlarza) i nie sądze żeby wymieniał radio bo sprzedał mi je po 10dniach od sprowadzenia, także radio nie jest kradzione na 100%
  • Poziom 34  
    Jeśli nie masz pojęcia o rozkodowaniu to zostaje tylko jedno, dac komuś zarobić lub kupic nowe radio innej mozliwości nie ma.
  • Poziom 21  
    Trochę nie rozumiem,bo te radia mają kod ale jeden na wszystko. Jeśli kaseta działa to tuner też powinien. All off oznacza wszystko wyłączone,po odblokowaniu kodem. Więc jeśli po podpięciu radia do zasilania taki komunikat Ci wyskakuje to znaczy,że radio jest odblokowane.
  • Poziom 23  
    Witam
    Czy po podłączeniu zasilania pojawia się szybko napis "CODE OFF" później przechodzi do napisu "ALL OFF"?
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    djpeterek jest właśnie jak opisałeś CODE OFF pojawia się na moment potem przechodzi na ALL OFF. Też mnie to dziwi że magnetofon pracuje normalnie tylko tunera nie można uruchomić jest zupełna cisza nawet nie daje się zaprogramować żadnej stacji radiowej np 93.60 nic nie wchodzi.Znalazłem taką stronkę http://manuals.kenwood.novenaweb.info/languag.../support/manuals/KRC-V679~679~579R%20(EN).pdf i na stronie 26 pisze o tym.

Dodano po 2 [minuty]:

Logicznie myśląc jeśli radio posiada kod to nie powinno nic działać a nie tylko tuner no chyba że kenwood ma inaczej,
  • Poziom 21  
    Jeśli tak masz to tuner też powinien działać. No chyba,że jest uszkodzony. Ale kenwood nie stosował oddzielnych kodów na cd/tape oraz tuner. Więc pewnie tuner uszkodzony jest.
  • Poziom 23  
    Jeżeli jest napis "CODE OFF" to kod jest zdjęty przyczyną może być to że ktoś źle przeprogramował kod wsadem z innego radia tego samego modelu wtedy się dzieją takie cuda.
  • Poziom 43  
    Nic nie jest zdjęte, kod aktywuje się jeden raz, po aktywacji nie da się go już wyłączyć. Jeżeli pisze code off to nie jest aktywny
  • Poziom 12  
    milejow czyli twoim zdaniem kod nadal jest aktywny? Z tego co napisał arturo7711 wpadłem na pomysł żeby rozebrac radio i okazało się że ktoś coś majstrował bo kondensator przy wejściu zasilania był wymieniany (2200uF 16V) dodatkowo ścieżka pod spodem była wypalona, więc ktoś zrobił obejście kawałkiem drucika i może tak być że tuner padł. Moim zdaniem kod jest aktywny według instrukcji z linka którego podałem wcześniej, a dokładnie ze strony 5 jest podane
    CODE OFF Security Code has not been registered czyli Kod bezpieczeństwa nie został zarejestrowany. Dziwi mnie że gra magnetofon skoro kod jest aktywny dziwne.
  • Poziom 21  
    Witam.
    Panowie przy takim komunikacie nie ma tam zadnego kodu , został wyłączony, a poza tym w kenwoodach kod deaktywuje sie pilotem do kodów który jest na wyposażeniu odbiornika , a jak brak to fachowcy od kodów sobie z tym poradzą.
  • Poziom 12  
    Co do wypowiedzi roberta.s. nie zgodzę się z toba bo po rozlaczeniu zasilania i ponownym jego podlaczeniu należy wpisać kod za każdym razem ja go nie znam wiec nie ma mozliwosci by było rozkodowane a poza tym ten model nie posiada odbiornika podczerwieni wiec nie posiada pilota.Zobacz tego linka i przejdz do strony 5 a następnie do 26 oto link http://manuals.kenwood.novenaweb.info/languag.../support/manuals/KRC-V679~679~579R%20(EN).pdf
  • Poziom 21  
    Kolego masz kod nieaktywny stąd napis po podłączeniu zasilania "code off". Aktywujesz go wchodząc do menu. Ale nie łącz problemu z nieaktywnym kodem z działaniem tunera.Mam takie radio i jeśli działa kaseta,tuner też musi. Mam też kenwooda kdc-mp6090r i sytuacja jest dokładnie taka sama,działa cd to i działa tuner. Nie da się zablokować osobno odtwarzacza cd,czy też samego tunera. Ewidentnie ktoś "uwalił" Ci tuner.
  • Poziom 12  
    A czy uszkodzenie tunera powoduje, że nie mogę ustawić żadnej częstotliwości radiowej np. 93,60.Na wyświetlaczu pojawiają się jakieś częstotliwości, ale nie można ich przestawić.Jeśli tuner ma usterkę to muszę poszukać problemu. Może podczas zwarcia, jak pisałem wcześniej, uszkodziło zasilanie tunera. Jeśli się mylę to proszę o nakierowanie co i gdzie szukać
  • Poziom 21  
    No właśnie tak może być,że nie da się zmienić na inną częstotliwość a w głośnikach jest cisza.
  • Poziom 12  
    Mam nadzieję ,że to tylko brak zasilania tunera ,a nie usterka tunera.
  • Poziom 12  
    Hmm. Po przeczytaniu wszystkiego mi się wydaję , że to nie tuner.. Powinien być sprawny. Powinno być coś źle z zasilaniem.. jestem tego pewien.

Moderowany przez damiancz:

3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 12  
    Co masz na myśli pisząc, że to coś z zasilaniem

Dodano po 51 [sekundy]:

Czy chodzi ci o zasilanie tunera czy całego radia?
  • Poziom 21  
    Metallica_orion,czy z tape przełącza Ci się na tuner? Bo z tego co pisałeś przełącza się skoro pokazuje częstotliwości. Zatem zasilanie do tunera dochodzi. Jeśli było tam grzebane,naprawiane to tam szukaj dalszego ciągu usterki.
  • Poziom 12  
    Tak wszystko się przełącza tuner/taśma tyle że na tuner nie ma dźwięku nawet szumu a na taśma wszystko gra.Na tunerze nie można nic zrobić tzn. zmienić częstotliwości.
  • Poziom 12  
    Arturo7711 co do tego co pisałeś o szukaniu problemu w obrębie w/w usterki to był kondensator uszkodzony (wystrzelony) i spalona ścieżka przy końcówce mocy tej przykręcanej do radiatora na tylniej części radia nic więcej nie widać dodam że jestem samoukiem więc nie wszystko jestem wstanie naprawić bez waszej pomocy.Mile widziane wskazówki.

Dodano po 2 [minuty]:

A więc jeśli chodzi o ten kod to mam rozumieć że kod jest na100% wyłączony?
  • Poziom 23  
    Kolego metallica_orion jakbyś wrzucił fotki od strony druku to można powiedzieć coś pomyśleć dalej.
  • Poziom 12  
    Oto fotka płytki od strony druku
    i od strony elementów

Dodano po 9 [minuty]:

Jeśli jeszcze jakieś fotki pomogą rozwiązać problem to dodam ich więcej.
  • Poziom 23  
    Po pierwsze zimne luty musi Kolega wszystko przejechać fluxem. Druga sprawa to sprawdzenie co się dzieje na złączach cinch tym co służą do sterowania wzmacniaczem.
  • Poziom 12  
    Część lutów już sprawdzałem te do których miałem jakieś wątpliwości nadlałem cyną.Tak czytałem różne wypowiedzi po innych forach i pojawiają się sugestie że może to być wina uszkodzonej taśmy łączącej panel z płytką że jakaś nitka na taśmie odpowiedzialna za sterowanie tunera ma przerwę czy tak rzeczywiście może być?

Dodano po 6 [minuty]:

A co do złączy cinch na tylniej części radia Rear L/R i Front L/R to nie sprawdzałem bo sądziłem że to jest wyjście z radia na jakiś zewnętrzny wzmacniacz.

Dodano po 1 [minuty]:

Ale jeśli to ważne to poskładam wszystko do kupy i sprawdzę
  • Poziom 12  
    Dziś trochę się bawiłem tym radyjkiem i zauważyłem, że po podłączeniu bezpośredniego minusa do styków 14(SDA) i 15(SCL) na głowicy z 4(PLL DATA) i 5(PLL CLK) procesora IC1 SYSTEM U-COM ze schematu z tej stronki http://rc5.ru/files.php?id=384 strona 12 schematu
    pojawił się szum nawet można zaprogramować dowolną częstotliwość np. 93.60 niestety nic nie gra tylko w/w szum podobnie jest z AM i LW. Nie mam pojęcia co robić dalej gdzie szukać jak podałem wcześniej jestem laikiem w tej dziedzinie wiec proszę o jakieś porady. Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Szczerze Ci powiem,że uwalony jest ten tuner,naprawa raczej nie będzie opłacalna dla Ciebie,a nawet jeśli to z regulacją będziesz miał problem.Ratunkiem będzie zakup tunera z uszkodzonego radia.
  • Poziom 12  
    Tego się niestety obawiałem wolnym czasem sprawdzę czy aby napięcia dochodzące do przystawki tunera są takie jak podane na schemacie mam nadzieje że to nie tuner bo skoro wystąpiło takie przepięcie że aż druk popaliło i eksplodował kondensator to może się okazać że coś jeszcze jest padnięte a wnioskuję z tego bo podczas zmiany częstotliwości na FM czy na AM/LW było słychać różnice w szumach tak jakby za słaby sygnał z anteny dochodził do głowicy tunera oczywiście biorę pod uwagę co napisał kolega arturo7711 ale cóż innego mi pozostało tylko próbować .Mam jeszcze jedno radio VOLVO VR 300 ale nie posiadam do niego opisu gniazd a jest ich aż 4 i nie wiem jak co podłączyć żeby czegoś nie spalić.Pozdrawiam