Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica minolta 4690mf czy brother mfc-6510dw

kropamk 18 Oct 2011 22:38 2466 3
    kropamk
    Level 15  
    Witam,
    Mam pytanie dotyczące wydajności i oszczędności na tuszach, tzn, które urządzenie jest oszczędniejsze w użytkowaniu i czy są to duże różnice?

Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    kropamk
    Level 15  
    Nikt nie odpisuję więc napiszę coś, może jeszcze znajdzie się osoba, która pomoże :)
    Korzystam obecnie z brother mfc-6510dw i moja opinia nie jest najlepsza ponieważ występują problemy z papierem większość papieru różnego od gramatury 80 musze wkładać przed podajnik ręczny, na szybkim druku przy starcie drukuje brzydko, troche sie zawiodłem.

I teraz rodzi się pytanie, czy reaktywować konice (jeszcze jestem w jej posiadaniu) ale jest ona bardzo droga w utrzymaniu...

Poradźcie coś ;)
    dr_dave
    Level 14  
    Ja ma konice i powiem tak duża ciężka drogie tonery ale w sumie wydajne. Kopie super, druki rewelacja dla mnie nie ma problemów z zacięciem papieru nie zauważyłem. Mam nadrukowane około 3k kopi. Ogólnie jestem zadowolony. DO największych wad należy długie rozgrzewanie około 40s do pierwszego druku z uśpienia. Najgorsze jest że ja drukuje kolor okazjonalnie a drukarka i tak zużywa kolory i do tego zjada liczniki kolorowych bębnów. Jest to największa wada drukarek tandemowych (z pasem transmisyjnym). Ogólnie to są już do niej dostępne CHipy i proszki. Ale jeszcze nie testowałem.
    Używam faxu i skanera i jestem z niej zadowolony co dziwne do skanu i faxu zawsze rozgrzewa się moduł druku. Menu jest głupie a strona www administracji nie jest kompletnie intuicyjna.
    No cóż to maszyna z mega możliwościami za małą kase.ok 2000zł brutto to mało. Tonery choć drogie 400zł za czarny (na 8000stron) kolory po 600zł Jak patrzyłem do botherów za toner płaci się mniej ale też są za 2-3tyś kopi.
    Jak chcesz zapraszam na demonstracje drukarki.
    dr_dave
    Level 14  
    Zakupiłem proszek czarny i chip. Dokonałem relfilowania tonera. Udało się jestem zadowolony. Jak na razie mam wrażenie że czerń nie jest tak głęboka jak na oryginale ale poczekam. Może najdzie jeszcze proszek.
    Aby zrefilować toner należy od czoła pod nakleją odkręcić 2 śrubki. Trzecia znajduje się za osłonką otworu spustowego. Należy odblokować o przesunąć. Po odkręceniu należy zwrócić uwagę na zębatki aby złożyć tak samo.