Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant - pompa cyrkulacyjna

18 Paź 2011 23:00 3483 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z pracą pompy cyrkulacyjnej. W kotle Vaillanta Vc 186/3-5 mam zainstalowaną płytkę VR 40, w pokoju sterownik calormatic 430. Czy w VR 40 ma być zwora, czy nie oraz do którego zestyku ma być podłączone sterowanie X40A czy X40B?
    Z góry dziękuję z odpowiedź!
  • Poziom 18  
    Zwora ma być. Podł. kabla do X40A.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Tak mam podłączone. Zaprogramowałem na d27 parametr 1 i mimo to pompa nie działa.
  • Poziom 18  
    Kabel X40 - X40A. Kabel zasilajacy X12 - X12A. Kabel pompy do rel.1 -lewy (na VR40 chyba drugi od lewej).
    Sprawdź czy na płycie kotła w X12 jest 230V, gdy pompa cyrk. ma wg programu pracować. Jeśli na X12 jest 230V, to sprawdź czy na którymś zacisku też jest 230V.
  • Poziom 10  
    Po dłuższym resecie i zaprogramowaniu pompy z ekranu początkowego w stopniach a nie w barach udało mi się uruchomić i zaprogramować pompę.
  • Poziom 2  
    Witam
    Podepnę się pod temat bowiem chcę zainstalować w moim eco-tec moduł VR 40.do sterowania pompa cyrkulacyjną.
    Wyżej w poście napisano że zwora w module ma być. Pytanie: Czy również na płytce głównej pieca na zaciskach 3 i 4 ma być zwora czy nie? , czy też jeżeli jest na zaciskach 3 i 4 to na module vr 40 ma jej nie być.

Będę wdzięczny za odpowiedź