Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CTD 105 nie wiruje - prośba o sugestie

kuhnro2 19 Paź 2011 11:13 3446 8
  • #1 19 Paź 2011 11:13
    kuhnro2
    Poziom 14  

Wiem, że są podobne tematy - już z nich korzystałem ale mimo tego mam dalej problem nie rozwiązany

Pralka Candy CTD 105 (ok. 7 lat) wykonuje normalnie program (wg użytkownika- mojej żony), ale przed wirowaniem zatrzymuje się i mrugają dwie diody: po prawej pierwsza od góry i dioda pierwsza od lewej od klawiszy funkcji dodatkowych co ok 15 sekund.

Ponieważ pompa spustowa buczała przed wirowaniem podmieniłem ją, ale nadal problem z wirowaniem pozostał.

1. Zdjąłem gruby wąż od bębna i okazało się, że nim jest sporo brudu - po zdjęciu wlot do pompy zatkany - więc całą obudowę pompy wyczyściłem.
    Wężyk od hydrostatu co idzie do takiego grubszego plastiku w okolicach pompy jak dmucham przejście jest.

Tu mam pytanie czym praktycznie można skutecznie przeczyścić ten wężyk dla pewności?

2. Czujnik temp. NTC sprawdzony omomierzem przy 30/35C - rezystancja się zgadza z serwisówką.

3. Rezystancja grzałkii ca 27 Ohm, upływności do masy brak (nawet na zakresie 20MOhm) - więc chyba ok

4. Jedną szczotkę odkręciłem:
    Jaka jest min (pewna dla użytkowania) długość szczotek po ściągnięciu?
    U mnie jest 15/16mm.

5. na płytce sterownika wymieniłem kondensatory: C1 i CE1 do CE4.

6. Jak zdjęty wąż od bębna to widać, że na grzałce jest sporo kamienia czy brudów "poproszkowych", niestety ciężko wyciągnąć grzałkę, żeby ją wyczyścić więc sobie to odpuściłem spróbuje odkamienić grzałkę kwaskiem cytrynowym.

Z góry dzięki za podpowiedzi

• #2 21 Paź 2011 00:23
    scalak83
    Poziom 11  

Witam

Presostat sprawny? zestyki 1 i 3 zwarte gdy nie ma ciśnienia a styki 2 i 3 zwarte gdy jest ciśnienie ( no chyba że model ma dwustopniowy presostat po prostu nie pamiętam tego modelu )
    Grzałkę raczej bym nie od kamieniał tylko wymienił jak już jest licha wyjmowanie i wkładanie starej nie wróży niczym dobrym a koszt grzałki nie jest przecież taki gigantyczny

Pozdrawiam

• #3 21 Paź 2011 10:50
    kuhnro2
    Poziom 14  

scalak83 napisał:

Presostat sprawny? zestyki 1 i 3 zwarte gdy nie ma ciśnienia a styki 2 i 3 zwarte gdy jest ciśnienie ( no chyba że model ma dwustopniowy presostat po prostu nie pamiętam tego modelu )

Jednostopniowy - sprawny (cyka jak się dmucha, styki czyściutkie bo otworzyłem go, omomierzem przejścia przerwy sprawdzone między stykami wg serwisówki)

scalak83 napisał:

Grzałkę raczej bym nie od kamieniał tylko wymienił jak już jest licha wyjmowanie i wkładanie starej nie wróży niczym dobrym a koszt grzałki nie jest przecież taki gigantyczny

Grzalkę na razie zostawiłem, nie wyciągałem, skoro opór ma OK i brak upływności.

• #4 22 Paź 2011 02:48
    scalak83
    Poziom 11  

Przyjrzał bym się silnikowi jeszcze rezystancja uzwojeń oraz tachoprądnicy najlepiej zasilić na krótko silnik i sprawdzić jego prace. Co prawda jak by tacho była uszkodzona objaw był by trochę inny silnik by gubił obroty ale by pracował ale nie zaszkodzi sprawdzić.

• #5 24 Paź 2011 15:42
    kuhnro2
    Poziom 14  

Pralka zaczęła wirować, okazało się, że problem musiał być z pompą spustową i niedrożnością pomiędzy bębnem a właśnie tą pompą.

Gdzies wyczytałem, że Candy nie zacznie wirować dopóki nie opróżni się bęben.

Tu mam pytanie skąd pralka wie, że wody już nie ma?
    Jakby ktoś był uprzejmy odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania, byłbym wdzięczny (i wszyscy co będą kiedyś naprawiać tę pralkę)

pozdrawiam i dziękuję z góry

• #6 25 Paź 2011 11:02
    scalak83
    Poziom 11  

Witam

Każda pralka nie tylko candy nie zacznie wirować do puki będzie woda w zbiorniku za ten fakt odpowiada presostat połączony wężykiem ciśnieniowym z kubkiem kompensacyjnym który najczęściej znajduje się w wężu odpływowym od bębna jeśli ciśnienie jest utrzymane to presostat jest połączony w taki sposób (zwarte zestyki 1 i 3) że program wie że w pralce jest woda

Pozdrawiam

• #7 25 Paź 2011 11:48
    kuhnro2
    Poziom 14  

Co do presostatu domyślałem się, tylko nie wiedziałem, że jest to jedyny sposób na badanie ilosci wody.

Czyli jak wężyk do presostatu by został przedziurawiony (sprawciały) to powódź w łazience?

Proszę o odp na pytanie dot. szczotek.

• #8 25 Paź 2011 17:01
    scalak83
    Poziom 11  

co do szczotek to z tymi długościami bywa różnie w zależności od producenta. Grunt by się nie wieszały w gniazdach a co do starcia to zazwyczaj są ograniczniki użycia

Pozdrawiam

• #9 28 Gru 2011 20:00
    mody1
    Poziom 16  

scalak83 napisał:
    Witam

Każda pralka nie tylko candy nie zacznie wirować do puki będzie woda w zbiorniku za ten fakt odpowiada presostat połączony wężykiem ciśnieniowym z kubkiem kompensacyjnym który najczęściej znajduje się w wężu odpływowym od bębna jeśli ciśnienie jest utrzymane to presostat jest połączony w taki sposób (zwarte zestyki 1 i 3) że program wie że w pralce jest woda

Pozdrawiam

Mam podobny problem,presostat sprawdzony,mam jakiś dwufazowy-jak ciśnienie małe to podaje na jeden styk,a jak jeszcze wyższe to na drugi.Na pierwszym jak jest ciśnienie to pracuje i podaje małe obroty silnika,na drugim (chuba przeciążeniowy) nie pozwala nawet podwyższyć obrotów.
    Ale niestety nie chce zastartować do wirowania,tylko wykazuje chęć ale zaraz jakby ją coś zwalniał
    Film poglądowy:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME