Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Specjalne markery na ogniska rdzy?

EMdoWU 19 Paź 2011 12:03 2550 7
  • #1 19 Paź 2011 12:03
    EMdoWU
    Poziom 14  

Witam szanowne forum.
    Dowiedziałem się ostatnio że na ogniska rdzy w moim aucie (ogniska po 2-3 cm w wyniku wcześniejszych zarysowań) są specjalne markery.
    To znaczy, ktoś mi poradził zetrzeć papierem ściernym rdzę i pokryć to odpowiednim markrerm w celu zabezpieczenia.
    Pytanie brzmi, czy ktoś się orientuje jakie to markery i gdize ich szukać gdyż przejrzałem już kilka sklepów i serwisy aukcujne i niestety nie mogę na takowy natrafić. (Jedyne jakie znalazłem to markery na opony:/)
    Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

0 7
  • #2 19 Paź 2011 20:07
    EMdoWU
    Poziom 14  

Oczywiście chodzi o specjalne markery wybierane pod kolor lakieru.
    Czy mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc?

0
  • #3 19 Paź 2011 20:09
    kidu22
    Poziom 35  

Są takie do lakieru metalik mam 3 w komplecie.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Paź 2011 20:18
    carot
    Poziom 26  

Lepiej jest kupić sobie trochę lakieru samochodowego na nasze auto, drobnym pędzelkiem zamalować rysę po usunięciu rdzy i polerować. Efekt murowany.

0
  • #5 19 Paź 2011 21:41
    MoniTOX
    Poziom 24  

To są kredki maskujące na drobne zarysowania, a nie ogniska rdzy.

0
  • #6 19 Paź 2011 23:55
    EMdoWU
    Poziom 14  

Dziękuję carot, tak właśnie zrobię, a jaką najmniejszą ilość lakieru można kupić na kilka rysek?

0
  • Pomocny post
    #7 20 Paź 2011 01:28
    anaba255
    Poziom 17  

Są środki bezpośrednio na rdze np. Cortanin, mała buteleczka 100 czy 200 ml kosztuje kilka zł, do dostania w sklepie z lakierami sam.
    Odtłuść benzyną ekstrakcyjną.
    Pędzelkiem do akwareli nanieś to na ryskę, możesz wcześniej przetrzec papierem, reszte wytrzyj ściereczką, przed zaschnieciem.
    Następnie zamaluj kredką.
    To najtańszy i najprostszy sposób, na pewno nie najlepszy. Na jakiś czas wystarczy.
    Lepiej.
    W sklepie z lakierami moga dorobić Ci lakier na podstawie np. klapki z wlewu paliwa i nabić w puszke w postaci spraju, koszt ok 30zł za puszke.
    Tyko przed położeniem lakieru dobrze wyczyść ryske z rdzy i zagruntuj, w sklepie doradza jakim gruntem. Miejsca zaprawek oklejasz taśma. A potem polerka, papierem wodnym i pastą na mokro.
    A najlepiej dać do lakiernika.

0