Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat 126p wymiana piasty koła tylnego

gievont3 19 Paź 2011 12:51 10160 6
  • #1 19 Paź 2011 12:51
    gievont3
    Poziom 11  

Witam.Wymieniam łożyska kół tylnych w maluchu.Są tam pierścienie rozprężające.Z racji tego iż stalowy pierścień był założony w jednym kole od zewnątrz a w drugim odwrotnie proszę o prawidłową kolejność założenia.Wydaje mi się iż pierwsze ma być wbite łożysko stożkowe,następnie pierścień stalowy,dalej simering od stromy bębna hamulcowego.Czy tak jest dobrze.Jeżeli tak to czy stalowy pierścień ma być również od strony przegubu?

• #2 19 Paź 2011 13:28
    domellus
    Poziom 28  

Z tego co pamietam to ta tulejka rozprężna idzie pomiędzy łożyska. Kolejność taka: uszczelniacz, łożysko, tulejka, łożysko, uszczelniacz. Reszta jest oczywista: piasta a na niej złącze elastyczne półosi, specjalna podkładka i nakrętka.

• #3 19 Paź 2011 13:54
    gievont3
    Poziom 11  

Dokładnie tak tylko problem tkwi w stalowych pierścieniach rozprężnych.

• #4 19 Paź 2011 14:29
    domellus
    Poziom 28  

A jaki tam może być problem. Za każdym razem tatulejka musi być wstawiona nowa. W zestawach naprawczych piasty jest wszystko co potrzebne zaczynając od uszczelniaczy poprzez właśnie tą tulejkę a na nakrętce zakończywszy.

• #5 19 Paź 2011 14:57
    gievont3
    Poziom 11  

Tak jest identycznie z wyjątkiem stalowych rozprężnych pierścieni.I właśnie nie wiem którą stroną mają być włożone.W tulei nie widzę żadnego rowka żeby pierścień mógł się zatrzymać.Po ściśnięciu w palcach wkładam go swobodnie tylko nie wiem z której strony ma być włożony.A może ma być dwa zewnętrznie i wewnętrznie?

• #6 19 Paź 2011 15:13
    Zico63
    Poziom 37  

Kolejność:
    fiat 126p wymiana piasty koła tylnego
    Z zeszytów "Naprawa 126p" czy jakoś tak (nie mam już okładki :D ).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME