Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen xsara picasso Gdzie jest czujnik temperatury zewnętrznej?

19 Paź 2011 13:41 21008 8
  • Poziom 8  
    Witam ! Potrzebuję informacji o usytuowaniu czujnika temperatury zewnętrznej w xsarze picasso benzyna 1.8 z 2000 r. Gdzie jest podłączenie i czy do niego jest jakiś bezpiecznik? Z góry dziękuje za informację .
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Czujnik temperatury jest w lusterku. Wydaje mi się że jest to prawe lusterko.
  • Poziom 8  
    Sprawdzali to lusterko ... Jak wygląda ten czujnik ?
  • Poziom 11  
    W prawym lusterku od dołu,to jest taka zaślepka.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich,
    Od pewnego czasu szaleje mi wskaźnik temperatury zewnętrznej, raz pokazuje ok po chwili że jest -20st C i zmiejsza się ku 0. A teraz jest --st C. O co chodzi....
    Miał już ktoś coś takiego? może trzeba wymienić ten czujnik w lusterku? Dajcie znać bo zaczyna się robić temp minusowa za oknem i dobrze wiedzieć kiedy jest przymrozek.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za info.
  • Poziom 28  
    Podejrzewam awarię czujnika lub mała przerwa w obwodzie wynikająca z pęknięcia przewodu w drzwiach lub zaśniedziałych styków. W związku z tym, iż nowy czujnik kosztuje drogo a możliwe że to nie jego wina to proponuję zakupić termistor(NTC) 3.3 KΩ i zamontować zamiast czujnika. Powinna się wyświetlać bardzo podobna temperatura do temp otoczenia
  • Poziom 16  
    Witam.

Mam podobny problem jak lechu-master. Niestety nie wiem jak dobrać się do tego czujnika:(

Jedyny opis, który znalazłem w internecie to jest poniżej:

"naciśnij z wyczuciem na lewą stronę lusterka tak aby wymusić jego odchylenie (mowa o prawym lusterku) w taki sposób aby powstała szczelina między oprawą lusterka a wkładem lusterka, teraz ostrożnie odegnij sprężynętuż przy lusterku na tylnej jego powieżchni, powinno odskoczyć ( jest to okrągły wygięty drucik o srebrnym koloże), teraz złap za wkład i odciągnij go , wyjdzie z lekkim oporem, odkręć torksem 10 3 śróby od mechanizmu regulacii wkładu , odegnij ostroznie zaczepy górnej zaślepki i podważ śróbokrętem od zawinięrego przodu do góry i do tyłu, odkręć śróby na torx 20 za zaślepką i lusterko rozłożone proste"

Niestety nadal nie wiem jak otworzyć lusterko.
    Czy może ktoś zrobić zdjęcie i zaznaczyć dokładnie w którym miejscu znajduje się sprężyna itp.
    Dodam, że posiadam Xsare Picasso 2000r
  • Poziom 39  
    Do tego opisu dołącz ten obrazek. Gdzieś miałem lepszy ale nie znajduję.
    Citroen xsara picasso Gdzie jest czujnik temperatury zewnętrznej?
  • Poziom 16  
    Wielkie dzięki udało się:)