Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie sterownika A4 B5 automatycznej skrzyni biegów .

dj_bovorta 19 Paź 2011 15:01 7415 1
  • #1 19 Paź 2011 15:01
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Witam Serdecznie .

Po przeczytaniu wielu artykułów odnośnie skrzyni automatycznej w mojej audi A4 B5 1.9TDI 110KM 1996r doszukałem się wypowiedzi takich :
    - Jest jedna możliwość ustawienia skrzyni zmiana kodowania ostatniej liczby (i tu nie wiem czy na 0 czy 1 ? czy może na inna liczbę ) Poz mianie kodowania włącza się bądź wyłącza "DSP" ( jeśli wyłączony skrzynia działa w trybie tak jakby sportowym czyli przełącza biegi na wyższych obrotach i można hamować silnikiem )
    Jaka jest sytuacja u mnie że chcę w tym grzebać otóż .
    - Piłuje dość długo zanim zmieni bieg na wyższy , jak puszczam gaz np przy 80km/h obroty nie spadają na bieg jałowy a tak niby powinno być i skrzynia powinna wysprzęglić u mnie hamuje silnikiem .Dlatego mam podejrzenia że skrzynia jest przestawiona w tryb mniej oszczędny ( sportowy ) .
    Jakim kodowaniem mogę ustawić i gdzie szukać za pomocą VAG-a ? tryb dzięki któremu skrzynia będzie wcześniej i na niższych obrotach zmieniać biegi . Jeździłem innymi automatami ( Hyundai , Honda , Mercedes ) i nawet jak jechałem bardzo delikatnie to potrafił zmieniać nawet przy 50km/h bieg na najwyższy .Wszystkie te samochody miały zwykłe skrzynie automatyczne nie jakieś multitronic czy triptronic .

Proszę o pomoc

0 1
  • #2 26 Paź 2011 17:21
    dj_bovorta
    Poziom 13  

Otóż kodowanie ma być 00000 z włączonym DSP a z wyłączonym ma być 00010 .Po połączeniu się VAG-iem na pierwszej zakładce w skrzynia automatyczna widać kod kodowania .Może komuś się przyda .

Pozdr.

3