Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B X20XEV. Nierówno pracuje i dławi się na zimnym silniku

19 Paź 2011 17:05 6753 9
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam Opla Vectrę B z silnikiem X20XEV z lpg (STAG4). Jest to wersja poliftowa.

Gdy po dłuższym postoju gdy silnik się schłodzi (np. po nocy) zapalę go to muszę dodać gazu bo obroty spadają do 500 potem do 250 i gaśnie (tak jak by nie pracowały cylindry). Z rury wydechowej słychać specyficzne pyrkanie. Jak ruszam rano gdy jest jeszcze zimny i dodam gazu to się zaczyna dławić przez co nie da się przyspieszyć, a gdy wcisnę sprzęgło to obroty spadają poniżej 500 i gaśnie. Raz na jakiś czas wyskoczy błąd sondy lambda (0130). Poprzedni właściciel samochodu mówił że sonda była niedawno wymieniana. Jak silnik się rozgrzeje to nie ma żadnego problemu.

Wymieniłem świece lecz nic to nie dało.

Co to może być za usterka?
  • Poziom 35  
    Padająca pompa paliwa.
  • Poziom 10  
    Silnik zapala bez problemu. To temperatura ma wpływ na działanie pompy paliwa?
  • Moderator Samochody
    Niedomagają valteki, alaska i/lub źle wystrojona gazownia i mapy rozjeżdża.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Z czytałem błędy na komputerze i pokazało 0130 czyli sonda.

Instalacja to STAG400, wtryski Magic Jet III, reduktor Zavolli.

Problemy są chyba tylko na benzynie.
  • Moderator Samochody
    Wmawiaj sobie co chcesz, masz po prostu wszystkie objawy źle wystrojonej gazowni.
    Pojeździj na samej benzynie to się przekonasz że wszystko wróci do normy.
  • Poziom 9  
    napewno zle ustawiony gaz mam podobnie:) i pali 16/100 powinien z 11
  • Poziom 19  
    Jeżeli masz możliwość to sprawdź jaką temperature płynu widzi komputer kiedy silnik jest zimny. W twoim przypadku stawiał bym, że tutaj jest problem. Komputer może nie zwiększać dawki paliwa na zimnym i stąd te problemy.
  • Poziom 10  
    andexp napisał:
    Jeżeli masz możliwość to sprawdź jaką temperature płynu widzi komputer kiedy silnik jest zimny. W twoim przypadku stawiał bym, że tutaj jest problem. Komputer może nie zwiększać dawki paliwa na zimnym i stąd te problemy.

Mówisz o komputerze samochodu czy instalacji gazowej (nawet jak samochód chodzi tylko ma benzynie, a instalacja gazowa jest wyłączona i odłączę komputer od gazu to gaśnie)??