Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zegar z zewnętrznym czujnikiem temperatury (Oregon DP200) gubi sygnał

kriswolf 19 Oct 2011 17:56 1569 4
 • #1
  kriswolf
  Level 12  
  Witam.
  Mam pewien problem z zegarem wyświetlającym temperaturę zewnętrzną (Oregon DP200) Problem polega na tym ,że zegar nie może stabilnie odebrać sygnału z zewnętrznego, bezprzewodowego czujnika temperatury. Jeśli zegar i czujnik w końcu się połączą temperatura jest wyświetlana przez ok 10 min lub dłużej, później wskazanie znika. Czujnik w instrukcji ma podany zasięg działania na 30 metrów, jednak u mnie już z odległości 0,5 m w pokoju potrafi zgubić sygnał.
  Ważną informacją może być to, że zegar mam w mieszkaniu w bloku, czujnik chcę umieścić na balkonie a zegar jest tuż za drzwiami balkonowymi na półce, czyli ok 1.5 metra po skosie. Jeśli sygnał dotrze do zegara to tylko na jakiś czas i się gubi.
  Taki sam zegar kupiłem do domu rodziców, tam wszystko działa bez najmniejszego problemu.
  Czy problem może tkwić w tym ,że w bloku mieszkalnym jest masa najróżniejszych urządzeń które mogą zakłócać sygnał z czujnika do zegara ?
 • #2
  telbod
  Level 31  
  Te 30m to zasięg maksymalny w otwartej przestrzeni, w mieszkaniu z wielkiej płyty jest sporo elementów metalowych które osłabiają sygnał. Kolegi komputer , TV i inna elektronika może powodować zakłócenia. Proponuje wypróbować stacje pogody u rodziców.
 • #3
  tomalik2
  Level 11  
  Cześć . masz jeszcze ten projektor ?
 • #5
  kriswolf
  Level 12  
  Mam go, ale już nie korzystam, płytka zegara w projektorze nie wyświetla już wszystkich pól przez co nie widać co wyświetla