Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar z zewnętrznym czujnikiem temperatury (Oregon DP200) gubi sygnał

19 Paź 2011 17:56 1395 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam pewien problem z zegarem wyświetlającym temperaturę zewnętrzną (Oregon DP200) Problem polega na tym ,że zegar nie może stabilnie odebrać sygnału z zewnętrznego, bezprzewodowego czujnika temperatury. Jeśli zegar i czujnik w końcu się połączą temperatura jest wyświetlana przez ok 10 min lub dłużej, później wskazanie znika. Czujnik w instrukcji ma podany zasięg działania na 30 metrów, jednak u mnie już z odległości 0,5 m w pokoju potrafi zgubić sygnał.
    Ważną informacją może być to, że zegar mam w mieszkaniu w bloku, czujnik chcę umieścić na balkonie a zegar jest tuż za drzwiami balkonowymi na półce, czyli ok 1.5 metra po skosie. Jeśli sygnał dotrze do zegara to tylko na jakiś czas i się gubi.
    Taki sam zegar kupiłem do domu rodziców, tam wszystko działa bez najmniejszego problemu.
    Czy problem może tkwić w tym ,że w bloku mieszkalnym jest masa najróżniejszych urządzeń które mogą zakłócać sygnał z czujnika do zegara ?
  • Poziom 31  
    Te 30m to zasięg maksymalny w otwartej przestrzeni, w mieszkaniu z wielkiej płyty jest sporo elementów metalowych które osłabiają sygnał. Kolegi komputer , TV i inna elektronika może powodować zakłócenia. Proponuje wypróbować stacje pogody u rodziców.
  • Poziom 11  
    Cześć . masz jeszcze ten projektor ?
  • Poziom 38  
    A wymieniłeś baterię w czujniku przed zimą? Słabe baterie w niskich temperaturach nie zawsze "dają radę".
  • Poziom 12  
    Mam go, ale już nie korzystam, płytka zegara w projektorze nie wyświetla już wszystkich pól przez co nie widać co wyświetla