Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór SAT. Po podłączeniu dieg-a i cyfrowego tunera kanały źle odbierają.

03 Gru 2004 22:04 1365 2
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie!
    Mam maly problem z antena satelitarna ustawilem ja na tunerze analogowym zez na Astre glowny na Hotbirda. Obraz na analogowce byl bardzo ladny hotbirda ustawialem na poloni i bylo ok
    Natomiast po podlaczeniu dieg-a i cyfrowego tunera mam problem z odbiorem niektorych kanalow miedzy innymi polsatu 1 i 2 oraz paru innych z astry i hotbirda Tuner to ferguson model 2018 ale jestem pewien ze to nie jest on winien bo u mnie na kijowo ustawionej antenie bylo wszystko ok
  • Poziom 20  
    Sprawdź na tunerze cyfrowym bez DiseqC-a najpierw jedną później drugą pozycję .
    Do sprawdzania Polecam właśnie Polsat z Hot-Bird i DSF z Astry.(te kanały mają słaby sygnał jeśli na nich będzie ok! to na wszystkich bądzie dobrze)
    Jeśli bez DiseqC będzie OK to go wymień.
    Jeśli nie? Sprawdź ustawienie Anteny kąta konwertera no i zeza .
    Dobrze gdybyś napisał jaka srednica anteny ?
    Pozdr.
  • Poziom 14  
    Polonia ma w miarę silny sygnał, najlepij ustawić analogowy TVN na 11.489 V. Co do Polsatu to sprawdź parametry tego transpondera, powinno być 11.413 SR-6200 FEC-7/8. Czasami fabryczne ustawienia mają 11.412 SR-6198 i wtedy będzie problem. Dodatkowo kowerter powinien być lekko skręcony w prawo patrząc na lustro anteny od przodu. Może coś z konwerterami albo disecq-iem, można spróbować pdłączyć je bezpośrednio i zobaczyć co się będzie działo. A jakie konwertery i czego też jeszcze brakuje oprócz Polsatów ? Pozdrawiam.