Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon firmy laskomex-centralka

miroslaw_r 03 Gru 2004 22:20 8124 16
  • #1 03 Gru 2004 22:20
    miroslaw_r
    Poziom 2  

sluchajcie jak mam to podlaczyc,chodzi mi dokladnie o jakis konkretny schemacik(co oznaczaja kolorki przewodzikow,jaka ma byc ich kolejnosc itp)

1 16
  • #3 03 Gru 2004 23:53
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Kolory przewodów ustala sbie instalator. Jeżeli juz jest istalacja a Ty podłączasz aparat to musisz znaleść w przewodzie żyły odpowiadające danym funkją aparatu.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #4 03 Gru 2004 23:58
    zodiak318
    Poziom 34  

Jeśli ten domofon jest w bloku to jak masz możliwość zobaczenia (i podania na forum) jak jest podłączony jakiś stary aparat to zrób to. Podaj także nazwę (jeśli występuje) tego aparatu lub strzel fotkę aparatu bez przedniej obudowy.

0
  • #5 04 Gru 2004 12:34
    miroslaw_r
    Poziom 2  

Hmm, no to mam problema bo stronka producenta jest w przebudowie,,,i teraz niemam jak dopasc, schematu.Bo instrukcje do domofonu mam mam, tylko niewiem co oznaczaja kolorki przewodow wychodzacych ze sciany

0
  • #6 04 Gru 2004 17:50
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    A jaki masz ten unifon? Napisz jakie są cyfry przy wkrętach mocowania przewodów
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #7 05 Gru 2004 13:09
    miroslaw_r
    Poziom 2  

embros napisał:
    Witam!
    A jaki masz ten unifon? Napisz jakie są cyfry przy wkrętach mocowania przewodów

>>>>1 2 3 4 5 6 7 8 (z tym ze w 6 i 8 niema srubek)

0
  • #8 06 Gru 2004 16:43
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    1 to wywołanie
    2 to słuchawka
    3 to mikrofon
    4 to masa
    5 to zaczep
    7 to masa zaczepu połączona zworka na płytce. Przy 6-cio przewodowej instalacji zworką Musisz przeciąć i drugą żyłe od zaczepu łączysz z 7
    Punkty 6 i 8 są do interkomu. Najprościej skorzystaj z drugiej osoby przy wejściu i niech dzwoni, mówi, słucha a Ty szukaj żyły od danej funkcj. Jak dalej problem to daj znać.
    pozdrawiam
    Piotrek
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #9 06 Gru 2004 22:59
    miroslaw_r
    Poziom 2  

no wlasnie Ember,tylko mnie chodzi o to czy jest jakis domyslny standart np>> 1 -kolor zolty, 2-pomaranczowy itd....

0
  • #10 06 Gru 2004 23:10
    cymbi
    Poziom 27  

NIe niestety ale nie , każdy montuje jak chce. i tak jest bezpieczniej np. w systemach alarmowych. Najlepiej jeżeli to w bloku idź do sąsiada i sprawdź co jak ma połączone.

0
  • #11 08 Gru 2004 19:58
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Tak jak pisze Cymbi kolor ustala instalator. Zdarza się że masa jest żyłą niebieska jeśli występuje w przewodzie reszta to dowolka
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #12 15 Gru 2004 17:10
    emiliana
    Poziom 2  

witam,

mam ten sam problem, nie wiem który kabel do którego wkretu, a jak zaczelam kombinowac metoda prob i bledow, to domofon na dole w bloku zwariowal i bzyczal roznymi dziwiekami i sie przestraszylam. moj stary domofon jest naprawde stary, a model to TELEKOM RWT i jest zdaje sie produkcji NRDowskiej jeszcze. Prosze o pomoc!!! W razie jakby co to moge napisac numerki na plytce starego domofonu i powiedziec do ktorych jakis kabel jest wkrecony.
    Pomozcie!!

0
  • #13 15 Gru 2004 19:20
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Z tym unifonem RWT będzie pewien problem. Rozmowa i otwieranie zamka po podłączeniu prawidłowym przewodów bedzie działąło gorzej z wywołaniem. Musisz dokupić płytkę generatora i połączyć między przewód wywołania a punkt w nowym unifonie (wywołanie ) i masę.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #14 15 Gru 2004 20:22
    emiliana
    Poziom 2  

bardzo dziekuje za odpowiedz, ale ja jestem KOBIETA i nic nie zrozumialam. chcialam sie tylko dowiedziec, skad mam wiedziec jak zidentyfikowac kable wychodzace ze sciany... moze po prsotu wezwe fachowca?

moze jednak ktos sie nade mna zlituje i powie mi co mam zrobic, i ktory kabel podlaczony w konkretnym miejscu w moim starym domofonie gdzie mam wkrecic.
    CZY KTOS MA SCHEMAT TELEKOMU RWT moze?

0
  • #15 15 Gru 2004 20:34
    zodiak318
    Poziom 34  

Znam wyprowadzenia RWT ale jaki masz ten nowy aparat. Podaj typ to powiem jak podpiąć wzorując się na starym RWT. Ale jest problem z wywołaniem jak już ktoś wyżej wspominał - aparat zamias "brzęczeć" będzie tylko "pykał" bez dodatkowej płytki genetatora.

0
  • #16 15 Gru 2004 20:59
    emiliana
    Poziom 2  

oo bardzo dziekuje, juz wszystko mowie: mam unifon laskomex LM-4S.
    czy moglbys mi jeszcze powiedziec, gdzie moge kupic taka plytke i co potem z nia zrobic?

0
  • #17 16 Gru 2004 19:36
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Taką płytkę kupisz firmie Laskomex (nazwa: płytka generatora UKB ). Telefon do firmy 042/672-44-45 albo Ci wyśla lub skierują do najblzszego przedstawiciela.
    pozdrawiam
    Piotrek

0