Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stary kabel koncentryczny

amator82 19 Oct 2011 19:56 4171 5
    amator82
    Level 10  
    mam takie pytanko do szanownych forumowiczów czy można poprzez starszego typu kabel koncentryczny a dokładniej taki od typowej siatkówki podłączyć antenę oraz tuner dvbt do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej dodam że nie chodzi mi o odbiór w wysokiej rozdzielczości bo mam stary telewizor ale tylko chodzi mi czy w ogóle będzie coś działało poprzez taki kabel z góry dzięki za odpowiedź

Proszę zadbać o regulamin tego Forum.
    Regulamin pkt 3.1.13 . [SP5ANJ]
    telbod
    Level 31  
    Jeżeli jest cały i sprawny nie powinno być problemu. Programy nadawane są w tym samym pasmie. A możesz podać typ kabla, możesz coś odczytasz na jego izolacji?
    piterek215
    Level 9  
    jeżeli kabel był sprawny wcześniej to powinno działać
    matis057
    Level 33  
    Quote:
    jeżeli kabel był sprawny wcześniej to powinno działać

Niekoniecznie.
    Generalnie jeśli robi się nową instalację to powinno się położyć nowy kabel. Specjalnie żeby był lepszy odbiór i nie klatkowało obrazu.
    Poczytaj trochę o cyfryzacji - http://cyfryzacja.gov.pl/
    LeDy
    Level 43  
    amator82 wrote:
    mam takie pytanko do szanownych forumowiczów czy można poprzez starszego typu kabel koncentryczny a dokładniej taki od typowej siatkówki podłączyć antenę oraz tuner dvbt do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej dodam że nie chodzi mi o odbiór w wysokiej rozdzielczości bo mam stary telewizor ale tylko chodzi mi czy w ogóle będzie coś działało poprzez taki kabel z góry dzięki za odpowiedź
    Jeżeli przewód jest w dobrym stanie to powinien wystarczyć. Nie ma przewodu od typowej siatkówki Nie mieszaj pojęć. Siatkowa antena też jest wystarczająca do odbioru DVB-T. Matis057, on nie napisał, że robi nową instalację.
    User removed account
    Level 1